Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پسر رئيس جمهوری آمریکا برای رسیدگی به اتهام خرید غیرقانونی اسلحه در دادگاه فدرال حاضر شد

President Joe Biden's son Hunter Biden
President Joe Biden's son Hunter Biden Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هانتر بایدن، پسر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه برای رسیدگی به اتهامات مربوط به خرید یک تپانچه در سال ۲۰۱۸ میلادی در دادگاه فدرال حاضر شد.

آگهی

او درنهایت پس از شرکت در جلسه استماع که ۲۰ دقیقه طول کشید، بدون تعیین وثیقه از سوی دادگاه آزاد شد.

کریستوفر برک، قاضی دادگاه فدرال اعلام کرد که هانتر بایدن باید به انجام آزمایشاتی که برایش مقرر شده ادامه دهد و هیچ تاریخی را نیز برای جلسه بعدی دادگاه اعلام نکرد.

هانتر بایدن ۵۳ ساله نیز مقابل قاضی فدرال، درباره سه اتهام دروغ و پنهانکاری در زمان خرید این اسلحه که در ماه گذشته از سوی دادستان علیه وی مطرح شده بود، خود را «بی‌گناه» دانست.

بر اساس اسناد دادگاه، او این اسلحه را که به این ترتیب از راهی غیرقانونی به دست آورده بود، به مدت ۱۱ روز از ۱۲ تا ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی در اختیار داشته است.

بنا بر اعلام دادستان، ۵ سال پیش زمانی که هانتر بایدن فرم فدرال را برای خرید این اسلحه پر می‌کرده، تایید کرده که مصرف کننده مواد مخدر نیست آنهم در حالی که در آن زمان، برای مدتی طولانی به الکل و کوکائین اعتیاد داشته است.

چنانچه دادگاه او را گناهکار بداند، آنگاه فرزند رئیس جمهوری کنونی آمریکا احتمالا با مجازات ۲۵ سال زندان و ۷۵۰ هزار دلار جریمه روبرو خواهد شد. البته سوابق قضایی در ایالات متحده نشان می‌دهد که این دست از مجرمان اگر دست به خشونت نزده باشند و از این سلاح برای ارتکاب دیگر جرایم استفاده نکرده باشند، به ندرت زندانی می‌شوند.

هانتر بایدن پیش از این در ماه ژوئیه نیز در همین دادگاه حاضر شده بود. او در آن زمان با دادستان‌های فدرال به توافقی رسیده بود تا آنها به تحقیقات خود درباره اتهامات خرید غیرقانونی اسلحه همچنین اتهام عدم پرداخت به موقع مالیات، پایان دهند. اما یک قاضی فدرال این توافقنامه حقوقی را زیر سئوال برد و درنهایت رد کرد.

تیم دیوید ویس، بازپرس ویژه پرونده هانتر بایدن که از سوی دادستان کل آمریکا به این مقام منصوب شده نیز اعلام کرد که همچنان مشغول تحقیق درباره سوابق فعالیت‌های تجاری هانتر بایدن از جمله همکاری‌های او با شرکت‌های مستقر در اوکراین، چین و رومانی است.

جمهوریخواهان ایالات متحده نیز سعی دارند میان تخلفاتی که گفته می‌شود هانتر بایدن مرتکب شده و پدرش ارتباطی برقرار کنند. اما تحقیقاتی که با هدف استیضاح آقای بایدن آغاز شده هنوز به هیچ اطلاعاتی در این باره دست نیافته است.

هانتر بایدن خواستار حضور از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه روز سه‌شنبه دادگاه شده بود، اما قاضی فدرال این درخواست را رد کرد و او را مجبور کرد که از کالیفرنیا (جایی که زندگی می‌کند) به ایالت دلاور سفر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چراغ سبز بایدن به تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

جنگ اوکراین؛ روسیه جو بایدن، هانتر بایدن و چندین مقام‌ بلندپایه آمریکایی دیگر را تحریم کرد

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا موفق به تصویب طرح استیضاح وزیر امنیت داخلی شدند