Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کوکائین کشف شده در کاخ سفید در قسمت عمومی نبوده است؛ هانتر بایدن در مظان اتهام رسانه‌های جمهوری‌خواه

کاخ سفید
کاخ سفید Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش سرویس مخفی آمریکا، کوکائین یافت شده در کاخ سفید که پیش‌تر گفته شده بود در کتابخانه پیدا شده، در بال غربی این عمارت کشف شده است. برخی از رسانه‌های جمهوری‌خواه با توجه به سابقه هانتر بایدن در مصرف مواد مخدر شبهاتی را درباره عاملیت او در این اتفاق مطرح کرده‌اند.

آگهی

بال غربی کاخ سفید، ساختمانی چند طبقه است که شامل دفتر رئیس جمهوری، اتاق بیضی‌شکل و دیگر اتاق‌ها و سالن‌هایی است که کارکنان این عمارت و همچنین سیاستمداران و  کارمندان سیاسی ریاست جمهوری به طور روزانه در آن رفت و آمد می‌کنند. سالن کنفرانس مطبوعاتی سخنگویان ریاست جمهوری آمریکا نیز در همین قسمت قرار دارد و در نتیجه صدها روزنامه‌نگار و خبرنگار به طور معمول در این مکان در حال آمد و شد هستند. با توجه به این که این قسمت جزء مکان‌هایی که تور عمومی بازدید از کاخ سفید وارد آن می‌شود نیست، حلقه مظنونین در موضوع ورود کوکائین به این عمارت تنگ‌تر شده است. 

سرویس مخفی ایالات متحده پیشتر از کشف پودر سفیدرنگی در کتابخانه کاخ سفید خبر داده بود. درهای این کتابخانه که در طبقه همکف ساختمان این عمارت قرار دارد، برای بازدید عموم باز است. در آزمایش‌های اولیه مشخص شد که پودر سفیدرنگ کوکائین است. حال یکی از مقامات ارشد دولتی آمریکا در گفتگو با سی‌بی‌اس گفته است که این کوکائین در بال غربی و در کمدهایی که برای نگهداری از تلفن‌های همراه کارکنان و مهمانان کاخ سفید استفاده می‌شود، کشف شده است. 

برخی از رسانه‌های جمهوری‌خواه با توجه به سابقه هانتر، پس جو بایدن در مصرف مواد مخدر و همچنین انتشار عکس‌های از او که حین رانندگی در حال مصرف کراک بوده است، کوکائین کشف شده در کاخ سفید را به او نسبت داده‌ و این موضوع را دست‌آویزی برای رقابت‌های انتخاباتی قرار دادند.

در زمان کشف این کوکائین، هانتر بایدن پدرش را در مراسم روز استقلال آمریکا در کمپ دیوید همراهی می‌کرد.

Susan Walsh/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.
جو، جیل و هانتر بایدن در مراسم روز استقلال ایالات متحدهSusan Walsh/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.

سرویس مخفی ایالات متحده در حال بررسی تمام و کمال چگونگی ورود این کوکائین به کاخ سفید است. این سرویس قرار است برای حل این معما تمام دوربین‌ها و دروازه‌های ورودی به این عمارت را بررسی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان‌های آمریکا: خبرچین اف‌بی‌آی اطلاعات دروغین درباره بایدن‌ها را از روسیه دریافت کرده بود

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: دستور دادم تحقیقات رسمی برای استیضاح بایدن آغاز شود

علت مرگ متیو پری بازیگر سریال «فرندز» اعلام شد