کشف «کوکائین» در کاخ سفید؛ تحقیقات سرویس مخفی آمریکا ادامه دارد

کوکائین در کاخ سفید
کوکائین در کاخ سفید Copyright Carolyn Kaster/AP
Copyright Carolyn Kaster/AP
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرویس مخفی ایالات متحده از کشف پودر سفید رنگی که به نظر می‌رسد کوکائین است در کاخ سفید خبر داد. این پودر روز یکشنبه در غیاب جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و همسرش جیل کشف شد.

آگهی

سرویس مخفی ایالات متحده می‌گوید پس از کشف این پودر سفید در کتابخانه کاخ سفید، تحقیقات خود را آغاز کرده است که همچنان ادامه دارد.

کتابخانه کاخ سفید از محل‌های بازدید عمومی مردم در این عمارت است و عموم مردم بطور منظم در آن قدم می‌زنند. این کتابخانه همچنین دو طبقه پایین‌تر از محل سکونت ریاست جمهوری آمریکا قرار دارد. 

به گزارش واشنگتن پست، آنتونی گوگلیمی، سخنگوی سرویس مخفی آمریکا گفت: «یگان یونیفرم‌پوش سرویس مخفی ایالات متحده در حال گشت روزانه خود در ساختمان کاخ سفید بودند که این ماده سفیدرنگ را کشف کردند.»

به گفته یکی از اعضای تیم آتش‌نشانی اعزامی به محل، آزمایش‌های میدانی اولیه مشخص کرد که ماده کشف شده کوکائین است. 

در فایل صوتی ضبت شده که روی سایت openmhz.com قرار گرفته است، صدای یکی از آتش‌نشانان شنیده می‌شود که با تیم مواد پرخطر واشنگتن دی‌سی درباره نتایج آزمایش سخن می‌گوید. 

آقای گوگلیمی می‌گوید که آزمایش‌هایی در جهت کشف ماهیت این ماده همچنان در حال انجام است و تحقیقات برای یافتن چگونگی ورورد آن به کاخ سفید ادامه دارد. 

وی همچنین افزود که کشف این ماده در وهله اول به تخلیه مختصر کاخ سفید انجامید اما آتش‌نشانان سریعا بی‌خطری ماده مزبور را اعلام کردند.

در هنگام کشف این ماده، جو بایدن و همسرش جیل برای شرکت در مراسم روز استقلال آمریکا به کمپ دیوید سفر کرده بودند و قرار بود صبح سه‌شنبه به وقت ایالات متحده نیز کاخ سفید بازگردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودک خردسالی با عبور از نرده‌های کاخ سفید «کوچکترین مزاحم» لقب گرفت

بازار ۱۰ میلیارد دلاری کوکائین در اروپا؛ شهروندان کدام کشورهای اتحادیه بیشتر درگیر اعتیاد هستند؟

شرکت‌های کانادایی مجوز تولید و فروش کوکائین دریافت کردند