Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حزب جمهوری‌خواهان فرانسه: مهاجران بچه‌هایشان را خوب تربیت نکنند، کمک‌هزینه‌‌هایشان باید قطع شود

گردهمایی جمهوری‌خواهان در فرانسه با محوریت همه‌پرسی مساله مهاجران
گردهمایی جمهوری‌خواهان در فرانسه با محوریت همه‌پرسی مساله مهاجران Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اریک سیوتی، سیاستمدار فرانسوی که ریاست حزب جمهوری‌خواهان (LR) را برعهده دارد در نشست عمومی این حزب به ماکرون پیشنهاد داد تا «کمک هزینه» خانواده‌هایی که به فرزندانشان احترام به فرهنگ و قوانین فرانسه را آموزش نمی‌دهند، قطع شود.

آگهی

مساله مهاجران این روزها به یکی از موضوعات کلیدی و مهم در جامعه فرانسه تبدیل شده است. راست‌گرایان در این کشور خواهان برگزاری رفراندوم درباره تعییت تکلیف وضعیت مهاجران در این کشور هستند و به ویژه می‌خواهند «مهاجران غیرقانونی» از هیچ حقی برخوردار نباشند. 

مهاجران غیرقانونی از جمله افرادی هستند که اغلب از مسیرهای زمینی و دریایی خودشان را به خاک فرانسه می‌رسانند. سالانه تعدادی از این افراد در مسیرهای مهاجرتی جان می‌بازند.

اریک سیوتی، سیاستمدار فرانسوی از سال ۲۰۲۲ ریاست حزب جمهوری‌خواهان (LR) را برعهده داشته است. او با برگزاری یک نشست عمومی در شهر لو کنه (Le Cannet) در شهرستان آلپ-ماریتیم در جمع هوادارانش مواضع خود را درباره آینده فرانسه، مساله مهاجران و سیاست‌های امانوئل ماکرون مطرح کرد.

سخنان این سیاستمدار راستگرای فرانسوی در شرایطی بر «همه‌پرسی» در موضوع مهاجران تاکید دارد که چند روز پیش، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه بر برگزاری احتمالی یک «همه‌پرسی» در فرانسه اشاره کرده بود.

آقای ماکرون در مصاحبه‌ای طولانی با مجله لو پوئَن (به فرانسوی: Le Point) که روز پنجشنبه گذشته منتشر شد، از احتمال برخی تغییرات قانونی و برگزاری یک «همه‌پرسی» در فرانسه خبر داده بود.

AFP
راست‌گرایان از ماکرون می‌خواهند «همه‌پرسی» را اجرایی کندAFP

با این حال آقای سیوتی بر این باور است که جمهوریت فرانسه با روند کنونی به خطر افتاده و تا دیر نشده باید برای احیای آن کاری کرد.

او در بخشی از سخنرانی‌اش تاکید کرد: «اگر آنها [خانواده مهاجران] به فرزندان خود احترام به قوانین و اقتدار قانون را متذکر نمی‌شوند، ما باید جامعه‌ای مبتنی بر حقوق و وظایف را بازسازی کنیم. برای انجام این کار از رئیس جمهوری می‌خواهم قانون «سیوتی» را که سال ۲۰۰۹ و در دوران ریاست جمهوری نیکولا سارکوزی به تصویب رسید، دوباره اجرایی کند. این قانون اجازه می‌داد «کمک هزینه» به خانواده‌ها از والدینی که در انجام وظایف آموزشی خود به کودکان کوتاهی می‌کردند، حذف شود.»

مهاجران غیرقانونی پیمان جمهوریت ما را نقض کرده و نباید مستحق هیچ حقی باشند

آقای سیوتی در ادامه تاکید کرد: « با ماکرون خواهم گفت که ما هیچ حقی برای مهاجران غیرقانونی قائل نیستیم. افرادی که غیرقانونی به فرانسه آمده‌اند در واقع پیمان جمهوریت ما را نقض کرده و نباید مستحق هیچ حقی باشند.»

AFP
الیزا از طرفداران حزب جمهوری‌خواهان فرانسهAFP

الیزا، دختر جوان دانشجویی که در این گردهمایی حاضر شده نیز می‌گوید: «ما به یک حزب اپوزیسیون قوی نیاز داریم که توسط یک شخص قوی اداره شود، مردی در قد و قواره اریک سیوتی.»

ماکرون لایحه‌اش را برای تغییر قانون اساسی به همه‌پرسی بگذارد

اریک سیوتی در بخش دیگری از سخنانش افزود: « ماکرون باید با مردم فرانسه در مورد مهاجرت مشورت کرده و لایحه خود را برای اصلاح قانون اساسی به همه‌پرسی بگذارد، چرا که در غیر این صورت هیچ چیز اتفاقی در این زمینه رخ نخواهد داد و ما همیشه تنها با شعار و سخنرانی مواجه خواهیم بود. نتیجه آن نیز ناتوانی، بی‌عملی و مهاجرت است که سبک زندگی ما را به چالش می‌کشد. فرهنگ ما، تاریخ ما، هویت ما و اصل سکولاریسم جمهوری خواه ما در چالش است.»

AFP
ماری-ژان زن بازنشسته ۷۱ ساله‌AFP

از شورش‌ها و همه چیزهایی که جلوی چشممان روی می‌دهد، خسته شدیم

ماری-ژان زن بازنشسته ۷۱ ساله‌ای که در این گردهمایی حاضر شده، می‌گوید: «ما دیگر از این فرانسه که به راه درستی نمی‌رود، خسته شده‌ایم. با همه آنچه پیش چشم‌مان رقم می‌خورد، شورش‌ها و چیزهای دیگر. دیگر نمی‌توانیم این وضعیت را تحمل کنیم، مهاجران و همه مسايل مرتبط با آن.»

کشته شدن یک نوجوان فرانسوی به دست پلیس در ماه گذشته موجی از اعتراض‌ها در شهرهای مختلف فرانسه را به دنبال داشت. شماری از معترضان در جریان این اعتراض‌ها اقدام به شکستن شیشه مغازه‌ها و تخریب اموال عمومی و غارت کردند. 

گروه‌هایی از شهروندان فرانسه از موج مهاجرت به این کشور و عدم سازگار شدن جامعه مهاجران با «ارزش‌ها» و «قوانین» فرانسوی گله دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایلان ماسک خواستار فرزند‌آوری بیشتر شهروندان در کشورهای توسعه‌یافته شد

چرا اغلب این مردان هستند که به عنوان مهاجر یا پناهجو وارد اروپا می‌شوند؟

دیده‌بان حقوق بشر: مرزبانان عربستان در مرز یمن مهاجران را قتل‌عام می‌کنند