شعله‌های آتش‌سوزی‌های جنگلی یونان به منازل مسکونی نزدیک آتن رسید

دود ناشی از آتش‌سوزی در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز آتن
دود ناشی از آتش‌سوزی در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی مرکز آتن Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دامنه دو آتش‌سوزی جنگلی در یونان که بواسطه باد‌های شدید شعله‌ور شده بود روز دوشنبه به شهرهای ساحلی نزدیک آتن گسترش یافت.

آگهی

ساکنان و گردشگرانی که تعطیلات را در سواحل این منطقه می‌گذرانند با گسترش یافتن دامنه آتش مجبور به ترک اقامتگاه و منازل خود شدند؛ صد‌ها کودک نیز به همین دلیل از یک اردوگاه تابستانی تخلیه شده‌اند.

به گفته یک مسئول سازمان آتش نشانی یونان، آتش سوزی در روستای کوواراس، واقع در ۲۷ کیلومتری جنوب شرقی پایتخت یونان به سرعت در میان بادهای نامنظم گسترش یافت.

یک شاهد محلی به رویترز گفت که دست کم پنج منزل مسکونی در پی گسترش آتش‌سوزی‌های جنگلی به منطقه مسکونی و تفرجگاه ساحلی لاگونیسی به شدت آسیب دیده است.

بنا به این گزارش،‌ پلیس به تخلیه بیش از ۱۰۰ شهروند در منطقه کمک کرده و با رسیدن شعله های آتش به اصطبلی در مناطق کالیویا و آناویسوس، ده‌ها اسب با کامیون تخلیه شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی یونان در یک نشست تلویزیونی گفت: «به دلیل وزش شدید باد، شعله‌های آتش در عرض دو ساعت ۱۲ کیلومتر گسترش یافته است.»

بیش از ۲۰۰ آتش نشان با کمک ۲۰ سرباز روز دوشنبه مشغول مبارزه با شعله‌های آتش در شهر‌های ساحلی نزدیک به پایتخت یونان بودند.

پلیس برای تسهیل این عملیات مجبور شد بخشی از بزرگراه‌های مناطق حادثه دیده را مسدود کند و امدادرسانان برای مهار آتش از ۶۸ ماشین آتش نشانی، ۱۰ هواپیما و ۶ هلیکوپتر استفاده کردند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش سوزی‌های جنگلی و دستور نخست‌وزیر یونان برای آماده‌ باش: ما در جنگ هستیم

هزاران نفر در پی آتش‌سوزی در جزایر قناری مجبور به ترک محل زندگی خود شدند

تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی