۲۲ سرباز آمریکایی در سقوط بالگرد در سوریه زخمی شدند

عکس آرشیوی از لحظه نشستن بالگرد در یک پایگاه نظامی آمریکا در سوریه
عکس آرشیوی از لحظه نشستن بالگرد در یک پایگاه نظامی آمریکا در سوریه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منابع نظامی ایالات متحده از زخمی شدن ده‌ها سرباز آمریکایی در جریان سقوط یک فروند بالگرد ارتش این کشور در سوریه خبر دادند.

آگهی

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، سنتکام روز سه شنبه بدون اشاره به جزئیات بیشتر این حادثه تایید کرد که دست کم ۲۲ سرباز آمریکایی در پی سقوط یک بالگرد در شمال شرق سوریه زخمی شدند.

در بیانیه سنتکام زمان وقوع این حادثه روز یکشنبه ۱۱ ژوئن عنوان و تصریح شده است: «سقوط یک بالگرد در شمال شرق سوریه باعث مجروح شدن ۲۲ سرباز آمریکایی با درجات مختلف شد. ده نفر از مجروحان برای مداوا به خارج از حوزه عملیاتی فرماندهی مرکزی منتقل شدند.»

در این بیانیه آمده است: «علت حادثه همچنان در دست بررسی است، هرچند هیچ گزارشی از شلیک دشمن گزارش نشده است.»

ارائه گزارش از وقوع چنین حوادثی در سوریه به ندرت از سوی مقامات نظامی ایالات متحده دیده شده است؛ نظامیان آمریکایی در قالب نیروهای ائتلاف بین المللی ضد گروه‌های اسلام‌گرای افراطی از جمله داعش اغلب در مناطق تحت نفوذ نیروهای کرد و متحدان آنها در شمال شرق سوریه مستقر هستند.

شمار دیگری از نیروهای آمریکایی همچنین در پایگاه التنف واقع در جنوب سوریه، نزدیک مرز این کشور با عراق و اردن حضور دارند.

پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در سوریه در طول سال گذشته و ابتدای سال جاری میلادی چندین بار هدف حملات راکتی و پهپادی قرار گرفتند.

برخی از این حملات توسط هسته‌های وابسته به گروه داعش صورت گرفته و برخی دیگر به گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران نسبت داده شده است.

دولت جو بایدن ماه مارس گذشته پس از تازه‌ترین حمله به یکی از پایگاه‌های ایالات متحده در سوریه اعلام کرد که در پی رویارویی نظامی با ایران نیست اما تدابیر لازم را برای حفاظت بیشتر از نیروها و تجهیزات نظامی‌ آمریکا در سوریه به کار خواهد بست.

سوریه از سال ۲۰۱۱ بواسطه نفوذ گروه‌های اسلام‌گرای افراطی درگیر یک جنگ داخلی ویران‌گر شد که بر اساس آخرین آمار دست کم نیم میلیون کشته و میلیون‌ها آواره به جا گذاشت.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان انزوای دمشق؛ نماینده سوریه پس از ۱۱ سال در نشست مقدماتی اجلاس سران اتحادیه عرب حاضر شد

حمله پهپادی به پایگاه تحت کنترل آمریکا در سوریه

تنش بین آمریکا و عضو ناتو در سوریه؛ پنتاگون: پهپاد ترکیه را زدیم چون تهدیدی علیه نیروهایمان بود