Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله پهپادی به پایگاه تحت کنترل آمریکا در سوریه

پایگاه نظامی التنف در جنوب سوریه
پایگاه نظامی التنف در جنوب سوریه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده با استفاده از  AP
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای آمریکایی و ائتلاف می‌گویند در این پایگاه نیروهای گشتی سوری را برای مبارزه با جنگجویان داعش آموزش می‌دهند. این درحالیست که پایگاه التنف در مسیر جاده اصلی و شاهراه حیاتی اتصال نیروهای مورد حمایت ایران که تهران تا لبنان امتداد دارد، واقع شده است.

آگهی

منابع خبری روز دوشنبه ۱۵ اوت از حمله پهپادی به یک پایگاه نظامی در سوریه خبر دادند که نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکایی از آن استفاده می‌کنند. پایگاه التنف در مرز سوریه، عراق و اردن قرار دارد و نیروهای آمریکایی و بخشی از اپوزیسیون رژیم سوریه به‌طور مشترک از آن برای مبارزه با داعش استفاده می‌کنند.

یک مقام نظامی آمریکا با تایید حمله روز دوشنبه گفت که هیچکس در جریان آن زخمی نشده و تاسیسات پایگاه هم خسارتی ندیده‌ است. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. گروه ائتلاف اعلام کرده که در همکاری با گروه اپوزیسیون سوریه موسوم به «مغاویر الثوره» به چندین فقره حمله سامانه‌‌های هوایی بدون سرنشین در مجاورت این پادگان، با موفقیت پاسخ داده و آن‌ها را مهار یا قبل از اصابت به هدف سرنگون کرده است. حمله سایر پهپادها هم موفقیت‌آمیز نبوده است.

نیروهای آمریکایی و ائتلاف می‌گویند در این پایگاه نیروهای گشت سوری را برای مبارزه با جنگجویان داعش آموزش می‌دهند. این درحالیست که پایگاه التنف در مسیر جاده اصلی و شاهراه حیاتی اتصال نیروهای مورد حمایت ایران که تهران تا لبنان امتداد دارد، واقع شده است.

جان برنان فرمانده ارشد نیروهای ضربتی ائتلاف با محکوم کردن حمله پهپادی روز دوشنبه گفت: «چنین حملاتی تنها جان غیرنظامیان بی‌گناه سوری را به خطر می‌اندازد و تلاش‌های قابل توجه شرکای نظامی ما برای حفظ شکست پایدار داعش را تضعیف می کند.»

این حمله تنها ساعاتی پس از آن صورت می گیرد که نیروهای اسرائیلی غرب و مرکز سوریه را هدف قرار دادند. در جریان این حملات دستکم ۳ سرباز سوری کشته و چندین نفر دیگر مجروح شدند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن گفته هدف اسرائیل در جریان حمله بامداد دوشنبه مواضع نیروهای مورد حمایت تهران بوده است.

اکتبر گذشته هم در اقدامی مشابه این پایگاه مورد حمله پهپادی قرار گرفته بود. در آن زمان مقامات آمریکایی گفتند بر این باورند که ایران پشت حمله به التنف بوده است. حمله سال گذشته هم درست پس از آن صورت گرفت که اسرائیل به مواضعی در مرکز سوریه حمله کرده بود.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۲۲ سرباز آمریکایی در سقوط بالگرد در سوریه زخمی شدند

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران: پهپاد آرش۲ را برای تهاجم به حیفا و تل‌آویو طراحی کردیم

آمریکا بار دیگر به شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در سوریه حمله کرد