Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران: پهپاد آرش۲ را برای تهاجم به حیفا و تل‌آویو طراحی کردیم

کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران از طراحی پهپادهای جدید خبر داد
کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران از طراحی پهپادهای جدید خبر داد Copyright خبرگزاری فارس
Copyright خبرگزاری فارس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت که این کشور یک پهپاد دوربرد پیشرفته موسوم به «آرش۲» را مخصوص تهاجم به حیفا و تل‌آویو طراحی کرده است.

آگهی

کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت که این کشور یک پهپاد دوربرد پیشرفته موسوم به «آرش۲» را مخصوص تهاجم به حیفا و تل‌آویو طراحی کرده است. حیفا و تل‌آویو دو شهر مهم اسرائیل هستند.

پیشت‌ر مقام‌های اسرائیلی درباره توان پهپادی ایران و ارسال این نوع تسلیحات به گروه‌های شبه‌نظامی طرفدار تهران در منطقه هشدار داده‌ بودند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت که پهپاد «آرش‌۲» نسخه جدید پهپاد «آرش‌۱» است که «امکان بازیابی چندباره تا برخورد به هدف را دارد.»

آقای حیدری در گفتگو با تلویزیون ایران بدون آنکه به جزئیات پهپاد آرش۲ اشاره کند، گفت که این پهپاد، «یک پرنده بی‌نظیری است» که برای حمله به حیفا و تل‌آویو ساخته شده است. بر اساس سخنان فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، پهپاد آرش۲، یک هواپیمای بدون سرنشین انتحاری است.

آقای حیدری همچنین گفت که نیروی زمینی ارتش ایران به پهپادهایی راهبردی و همچنین پهپادهایی با برد ۲ هزار کیلومتری مجهز است.

سخنان فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران درباره توانایی پهپاد آرش۲ برای هدف قرار دادن شهرهای اسرائیل در حالی است که تنش میان تهران و تل‌آویو در ماه‌های گذشته رو به افزایش گذاشته است. بنا به گزارش‌ها، اسرائیل به طور مرتب حملاتی را علیه مواضع و پایگاه‌های نیروهای مرتبط با ایران انجام داده است.

در همین زمینه، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفت که یکی از ویژگی‌های پهپاد آرش‌۲ نقطه‌زن بودن آن است، یعنی «دقیقاً همان نقطه‌ای که موشک فتح مورد اصابت قرار داد توانست مورد اصابت قرار بدهد.»

نیروی زمینی ارتش ایران مدتی پیش در منطقه عمومی اصفهان یک رزمایش را با هدف «مقابله با تهدیدات نوین» برگزار کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

برخی از تحلیلگران بر این نظرند که ایران به دلیل ناتوانی‌اش در تولید هواپیماهای جنگی، به تولید پهپاد رو آورده است تا بخشی از کمبودهای خود را جبران کند.

اگرچه ایران تحت تحریم‌های نظامی آمریکا قرار دارد اما برنامه پهپادی‌اش تاکنون به طور مشخص تحت تحریم‌های واشنگتن قرار نگرفته است.

طرح «توقف امکانات پهپادی ایران» که در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده است برای قانونی شدن به تصویب مجلس سنا و امضای رئیس جمهور آمریکا نیاز دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله پهپادی به پایگاه تحت کنترل آمریکا در سوریه

اقدام هماهنگ آمریکا و بریتانیا در تحریم کشتی‌ها، شرکت‌ها و افراد مرتبط با برنامه پهپادی ایران

۱۰ گزینه‌ ایران برای انتقام از اسرائیل؛ حمله‌ای مستقیم و موشکی یا نیابتی؟