قیمت نفت به‌دلیل طرح عربستان برای کاهش تولید یک دلار افزایش یافت

افزایش یک دلاری قیمت نفت پس از اعلام طرح کاهش تولید از سوی عربستان
افزایش یک دلاری قیمت نفت پس از اعلام طرح کاهش تولید از سوی عربستان Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت نفت در روز دوشنبه پس از آن که عربستان به‌عنوان، بزرگترین صادرکننده جهانی متعهد شد تولید خود را به میزان یک میلیون بشکه دیگر در روز از ژوئیه کاهش دهد یک دلار به ازای هر بشکه افزایش یافت.

بهای معاملات نفت برنت در ساعت پنج صبح به وقت گرینویچ به ۷۷.۲۱ دلار در هر بشکه رسید که ۱.۰۸ دلار یا ۱.۴ درصد افزایش را نسبت به روز آخر بازار در هفته گذشته نشان می‌دهد.

آگهی

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز در همین ساعت به قیمت ۷۵.۰۶ دلار به ازای هر بشکه معامله شد که افزایش ۱.۵ درصدی را شاهد بوده است.

این افزایش قیمت در حالی رخ داد که وزارت انرژی عربستان اعلام کرد که تولید نفت این پادشاهی از حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز در ماه مه به ۹ میلیون بشکه در روز در ماه ژوئیه کاهش می‌یابد. این کاهش بزرگترین کاهش سال‌های اخیر عربستان است.

کاهش تولید داوطلبانه نفت از سوی عربستان در روز یکشنبه در راس توافق گسترده‌تر سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آن‌ها از جمله روسیه برای محدود کردن عرضه تا سال ۲۰۲۴ است چراکه این گروه به دنبال افزایش قیمت نفت است.

این گروه موسوم به اوپک پلاس، حدود ۴۰ درصد از نفت خام جهان را تولید می‌کند. با این حال در نشست روز گذشته اوپک پلاس، قرار شد تا این کشورها از ابتدای سال ۲۰۲۴  یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت خام از تولید روزانه خود را کاهش دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با بازگشایی کامل اقتصاد چین «قیمت نفت ممکن است به ۱۲۱ دلار در هر بشکه برسد»

قیمت نفت افزایش یافت؛ عوامل تاثیرگذار بر بازار نفت چیست؟

غول‌های فناوری جهان بیش از ۹ میلیارد دلار در عربستان سرمایه‌گذاری می‌کنند