Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آلمان قصد دارد اعطای تابعیت به مهاجران را آسان کند

عکس تزئینی
عکس تزئینی Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات کشور آلمان قصد دارند اعطای تابعیت این کشور را برای مهاجران آسان‌تر کنند. گفته می‌شود اصلاح قانون مهاجرت در این کشور با هدف تقویت نیروی کار تهیه شده است. بسیاری از شرکت‌های این کشور در سال‌های اخیر با کمبود نیروی ماهر مواجه بوده‌اند.

آگهی

براساس پیش‌نویس این قانون مدت زمان دریافت شهروندی این کشور از هشت سال به پنج سال کاهش یافته است البته کسانی که به زبان آلمانی صحبت می‌کنند می‌توانند پس از سه برای دریافت تابعیت اقدام کنند. همچنین قانون ممنوعیت داشتن چند تابعیت برای متقاضیان کشورهای غیر اروپایی لغو خواهد شود.

در اصلاحات قانون مهاجرتی جدید، قرار است الزامات زبان آلمانی برای شهروندی کسانی که در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی به عنوان کارگر به این کشور مهاجرت کرده‌اند نیز تسهیل می‌شود.

نانسی فیزر، وزیر کشور آلمان در بیانیه‌ای گفته است: «ما می‌خواهیم افرادی که بخشی از جامعه ما شده‌اند بتوانند به شکل دهی کشور ما کمک کنند».

خانم فیزر همچنین گفت نمونه‌هایی مانند کشور کانادا نشان می‌دهد که این سیاست‌ها برای جذب افراد ماهر و استفاده از دانش آن‌ها بسیار موفق بوده است.

دولت آلمان سال گذشته با اصلاح قانون مهاجرت موافقت کرد، این کشور به دنبال باز کردن درهای خود به روی کارگران خارج از اتحادیه اروپا است تا بتواند صد‌ها جای خالی از پرستاری کودک تا فناوری اطلاعات و انرژی‌های تجدیدپذیر را پر کند.

با این‌حال برخی از احزاب با این سیاست‌ها مخالف هستند. یکی از احزاب محافظه کار آلمان با اعتراض به اصلاح قوانین مهاجرتی گفته این قانون ممکن است موجب تشدید مهاجرت غیرقانونی شود و در عین حال انگیزه‌های مهاجران را برای ادغام کامل در جامعه از بین ببرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

طبق پیش نویس اصلاح قانون مهاجرتی، هر کسی بخواهد شهروندی آلمان را بگیرد باید به ارزش‌های یک جامعه آزاد که شامل کرامت و برابری همه انسان‌هاست متعهد باشد. در این متن این پیش نویس آمده است: «هرکسی که این ارزش‌ها را نداشته باشد یا حتی برخلاف آن‌ها رفتار کند، ممکن نتواند تابعیت آلمان را به دست آورد».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرایط مهاجرت به دانمارک با مشوق‌های جدید آسان‌تر شد؛ چه کسانی می‌توانند درخواست دهند؟

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

پیروزی اعتصابیون در آلمان؛ دولت با لوکوموتیورانان در مورد افزایش حقوق و کاهش ساعت کار توافق کرد