حمله به پایگاه «مسلم باغ»؛ ارتش پاکستان اطلاعات بیشتری از ماجرای گروگانگیری منتشر کرد

Pakistan Army
Pakistan Army Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش پاکستان روز یکشنبه اطلاعات بیشتری را درباره درگیری‌هایی منتشر کرد که از عصر جمعه تا صبح شنبه ۱۳ مه میان ارتش پاکستان و اعضای یک گروه شبه‌نظامی در استان بلوچستان پاکستان روی داده بود و ۱۳ کشته برجای گذاشت.

آگهی

این گروه شبه‌نظامی که بر اساس بیانیۀ ارتش «کاملا مجهز» بودند و هویتشان هنوز روشن نیست، به یکی از پایگاههای ارتش حمله کرده و چند خانواده را به گروگان گرفته‌ بودند.

آنها به یک پایگاه امنیتی در شهر «مسلم باغ» واقع در منطقه «قلعه سیف‌الله» در استان بلوچستان پاکستان یورش برده و سه خانواده را در یک ساختمان مسکونی اسیر کرده بودند.

در جریان عملیات ارتش برای نجات گروگان‌ها، شش مهاجم و شش تن از نیروهای امنیتی دولتی همچنین یک غیرنظامی کشته شدند و یک زن نیز زخمی شد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله به این پایگاه را بر عهده نگرفته است اما گروه‌های جدایی‌طلب بلوچ دهه‌هاست که در این استان علیه دولت دست به شورش زده‌اند و اغلب نیز نیروهای امنیتی را هدف قرار می‌دهند.

طالبان پاکستان نیز در این منطقه بسیار فعال هستند.

مراسم تشییع برخی از کشته شدگان، روز شنبه در شهر کویته مرکز استان بلوچستان برگزار شد.

در همان روز «ارتش آزادیبخش بلوچ» که یک گروه جدایی‌طلب است، مسئولیت حمله به نیروهای امنیتی که محافظ تیم اکتشاف نفت و گاز در جنوب بلوچستان محافظت بودند را بر عهده گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناآرامی‌های پاکستان؛ عمران خان از بازداشت خارج و بار دیگر در دادگاه حاضر شد

آیا بازداشت عمران خان پاکستان را به هرج و مرج می‌کشاند؟

دادگاهی در پاکستان حکم زندان عمران خان به دلیل فروش هدایای دولتی را به حالت تعلیق درآورد