Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واشنگتن پست: چین در حال ساخت پهپاد‌های جاسوسی مافوق صوت است

نیروی هوایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین، پهپاد مافوق صوت خود WZ-8 را در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی هوانوردی و هوافضای چین به نمایش گذاشت. ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۱
نیروی هوایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین، پهپاد مافوق صوت خود WZ-8 را در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی هوانوردی و هوافضای چین به نمایش گذاشت. ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۱ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واشنگتن پست روز سه‌شنبه نوشت، ارتش چین قصد دارد به زودی یک پهپاد جاسوسی به ارتفاع بالا بفرستد که سرعتش حداقل سه برابر سرعت صوت است. این روزنامه با استاد به یک سند محرمانه درز پیدا کرده از آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی آمریکا این گزارش را نوشته است.

آگهی

واشنگتن پست روز سه‌شنبه نوشت، ارتش چین قصد دارد به زودی یک پهپاد جاسوسی به ارتفاع بالا بفرستد که سرعتش حداقل سه برابر سرعت صوت است.

این روزنامه با استناد به یک سند محرمانه درز پیدا کرده از آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی آمریکا این گزارش را نوشته است.

این سند که یورونیوز نمی‌تواند آن را به صورت مستقل تایید کند، دارای تصاویر ماهواره‌ای است که در تاریخ ۹ اوت ثبت شده است. در این تصاویر دو پهپاد شناسایی با پیشرانه موشکی «دبلیو.زد-۸» در یک پایگاه هوایی در شرق چین، در حدود ۳۵۰ مایلی (۵۶۰ کیلومتری) از شانگهای نشان داده می‌شود.

ارزیابی‌‌های ایالات متحده در این سند نشان می‌دهد که ارتش آزادیبخش خلق چین «تقریباً به طور قطع» اولین واحد هوایی بدون سرنشین خود را در این پایگاه ایجاد کرده است.

تا کنون وزارت دفاع ایالات متحده و مقامات چینی در این‌باره اظهار نظری نکرده‌‌اند.

واشنگتن پست گفته است این اطلاعات را از میان ده‌ها سند محرمانه‌ نظامی آمریکا یافته که در هفته‌‌های گذشته توسط یکی از اعضای گارد ملی هوایی ماساچوست در فضای مجازی منتشر شد.

اف‌بی‌آی روز پنجشنبه جک تیشیرا ۲۱ ساله را به دلیل افشای این اسناد دستگیر کرد.

واشنگتن از آسیب‌هایی که ممکن است از طریق درز این اطلاعات محرمانه ایجاد شده باشد، به شدت نگران است. 

در سال‌های اخیر چین بارها تلاش کرده است اطلاعاتی را از کشورهای دیگر جمع آوری کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

در ماه‌های گذشته مقامات ایالات متحده از وجود یک بالن جاسوسی چینی در آسمان این کشور خبر دادند. هرچند آن زمان پکن ادعا کرد این یک بالن هواشناسی بود که مصارف علمی و تحقیقاتی داشت اما مقامات آمریکایی آن را وسیله‌ای برای جاسوسی دانستند و در نهایت آن را توسط یک جنگنده سرنگون کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه، آمریکا را به صدور دستور «حمله پهپادی اوکراین» به کاخ کرملین متهم کرد

کشف دومین بسته اسناد محرمانه از دفاتر کار پیشین جو بایدن؛ اعتراض جمهوریخواهان به استانداردهای دوگانه

کشتی‌های جنگی روسیه از سواحل کوبا لنگر کشیدند