Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نیروی هوایی اوکراین: روسیه روزانه تا ۲۰ بمب هدایت شونده بر مواضع ما می‌اندازد

جت‌های سوخوی سو ۳۵ روسی
جت‌های سوخوی سو ۳۵ روسی Copyright AP/Russian Defense Ministry Press Service
Copyright AP/Russian Defense Ministry Press Service
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام ارشد نظامی اوکراین می‌گوید ارتش روسیه با استفاده از جنگنده‌های پیشرفته خود روزانه تا بیست بمب هدایت شونده بر مواضع اوکراین می‌اندازد.

آگهی

یک مقام ارشد نظامی اوکراین می‌گوید ارتش روسیه با استفاده از جنگنده‌های پیشرفته خود روزانه تا ۲۰ بمب هدایت شونده بر مواضع اوکراین می‌اندازد.

یوری ایهنات، سخنگوی نیروی هوایی اوکراین در گفتگو با یک رسانه محلی اذعان کرد که نیروهای اشغال‌گر از بمب‌هایی استفاده می‌کنند که می‌توانند ده‌ها کیلومتر را با سرعت بالا بپیمایند.

او با اشاره به این که این بمب‌ها توسط جنگنده‌های سوخو سو-۳۵ و سو-۳۴ درست در مرز برد سامانه‌های پدافند هوایی کی‌یف پرتاب می‌شوند، افزود: «این موضوع برای ما تهدید است و ما ناگزیر به پاسخ فوری هستیم.» 

حمله‌های گزارش شده

فرماندهی نیروی هوایی اوکراین ماه گذشته اعلام کرد که مسکو به استان سومی در شمال شرقی اوکراین با ۱۱ بمب هدایت شونده حمله کرده است.

کشف یک بمب هوایی فاب-۵۰۰ (FAB-500) منفجر نشده در ۱۲ مارس در دونتسک ثابت کرد که نیروهای هوایی روسیه از بمب سُرشی با دقت بالا استفاده می‌کنند.  

AP Photo
بمب فاب ۵۰۰ روسیAP Photo

در ماه ژانویه تصویری که به نظر بمب FAB-500M-62 می‌آمد در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شد. بر اساس گزارش‌ها، این بمب که دارای تجهیزات پرواز و کیت بال ناشناخته‌ای بود، توسط یک جت جنگنده‌ سوخوی سو-۳۴ فول‌بک حمل شده بود.

کمبود تجهیزات دفاعی

آقای ایهنات می‌گوید که به رغم رسیدن سامانه‌های پدافند هوایی غربی به ارتش اوکراین، این نیروها هنوز به علت کمبود تجهیزات قادر به پاسخ درخور به تهدید بمب‌های هدایت‌شونده روسیه نیستند. 

وی با تاکید بر نیاز این ارتش به سامانه دفاعی «پاتریوت» و جنگنده‌های پیشرفته برای دفع جنگنده‌های بمب‌افکن روسیه گفت: «برای این که جت‌‌های آن‌ها را از مرزهایمان دور نگه داریم، به سامانه‌های دفاع هوایی دوربرد مانند پاتریوت و جنگنده‌های چندمنظوره پیشرفته نیاز داریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای اطلاعات محرمانه پنتاگون؛ آمریکا از متحدان و دشمنانش «جاسوسی» می‌کند

نبرد «ووچانسک»؛ هزاران اوکراینی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند