Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جروزالم پست: پهپاد مرموز سرنگون شده در حریم هوایی اسرائیل را ایران فرستاده بود

عکس آرشیوی از پرتاب یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی در جریان یک تمرین نظامی
عکس آرشیوی از پرتاب یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی در جریان یک تمرین نظامی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نویسنده گزارش مدعی است که ایران در واکنش به حملات نسبت داده شده اخیر به اسرائیل علیه اهداف ایرانی و نیروهای نیابتی این کشور در سوریه این پهپاد را روانه اسرائیل کرد.

آگهی

ارتش اسرائیل تایید کرد که پهپاد سرنگون شده در حریم هوایی این کشور از سوی ایران و از طریق سوریه برای انجام عملیات فرستاده شده بود.

نشریه جروزالم پست در گزارشی ضمن طرح ادعای یاد شده نوشت که این پهپاد روز یکشنبه با استفاده از ابزارهای الکترونیکی خاص منهدم شده است.

نویسنده گزارش مدعی شده است که این پهپاد در پی حملات روزهای اخیر به اهداف ایرانی و نیروهای نیابتی ایران در سوریه که به اسرائیل نسبت داده می‌شود برای ورود به حریم هوایی اسرائیل فرستاده شده بود.

بنا به این گزارش، جزئیات مرتبط با هویت پهپاد و نحوه سرنگون شدن آن در ابتدا تا حدی سانسور شد زیرا به اعتقاد نویسنده، ارتش اسرائیل معمولاً در گذشته چنین بار دست به انهدام پهپادهای متجاوزی از این دست زده بود و در کل تمایل دارد قابلیت‌های مختلف الکترونیکی سامانه‌های دفاعی خود را برای اغفال دشمنان مسکوت نگاه دارد.

جروزالم پست سپس به این نکته اشاره می‌کند که مشخص نیست چرا ارتش اسرائیل این بار از ابزارهای متفاوتی برای سرنگون کردن پهپاد استفاده کرد و تأخیر موقت در انتشار برخی اطلاعات کلیدی در خصوص این حادثه از چه اهمیتی برخوردار بود؟ حال آنکه مقامات روز دوشنبه تصمیم به افشای اطلاعات بیشتری در این خصوص گرفتند.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل شب گذشته حتی اعلام کرده بود که این پهپاد را در طول مسیر پروازی خود از داخل خاک سوریه ردیابی کرده و هرگز تهدیدی از جانب آن مشاهده نکرده است.

ارتش اسرائیل هنوز در حال بررسی جزئیات این حادثه است و دلیل افشای بخشی از اطلاعات مربوط به آن شاید به این موضوع برگردد که بقایای پهپاد سرنگون شده صبح روز دوشنبه در منطقه دره هولا پیدا و برای مطالعه بیشتر جمع آوری شده است.

چرا ایران پهپاد به سوی اسرائیل فرستاد؟

نویسنده گزارش جروزالم پست درپاسخ به سوال طرح شده در بالا مدعی است که ایران در واکنش به گزارش هایی مبنی بر نسبت دادن چندین حمله اسرائیل به اهداف ایرانی و نیروهای نیابتی این کشور در سوریه طی روزهای اخیر این پهپاد را روانه اسرائیل کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: افزایش حملات منتسب به ارتش اسرائیل اندکی پس از آن صورت گرفت که حزب الله عاملی را برای دست زدن به چندین انفجار به اسرائیل فرستاده بود.

به گزارش جروزالم پست، این عامل حزب‌الله ماه مارس یک ماده منفجره را در تل مگیدو منفجر کرد اما قبل از اینکه بتواند دست به انفجارهای دیگری بزند توسط نیروهای امنیتی کشته شد.

بنا به این گزارش، شورای منطقه‌ای جلیل علیا در شمال اسرائیل در جریان اطلاعات لازم قرار گرفته و اطمینان داده است که هیچ تهدید فوری دیگری در حال حاضر وجود ندارد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله پهپادی به نزدیکی فرودگاه سلیمانیه؛ نظامیان آمریکایی فرمانده «قسد» را همراهی می‌کردند

حمله هفت اکتبر حماس؛ شهرک‌نشینان اسرائیلی تکنیک دفاع شخصی«کراو ماگا» می‌آموزند

اسرائیل: پهپاد حوثی که به تل‌آویو حمله کرد «صماد-۳» ساخت ایران است