Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بادی وزید و سلاح کمری وزیر دادگستری لهستان نمایان و اظهارنظرها آغاز شد

زبیگنیو ژیوبرو، وزیر دادگستری لهستان
زبیگنیو ژیوبرو، وزیر دادگستری لهستان Copyright Czarek Sokolowski/Copyright 2020 The AP. All rights reserved.
Copyright Czarek Sokolowski/Copyright 2020 The AP. All rights reserved.
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باد کت زبیگنیو ژیوبرو، وزیر دادگستری لهستان را کنار زد و اسلحه کمری او را نمایان کرد. این موضوع با واکنش‌های بسیاری مواجه شد.

آگهی

بادی وزید و کت «زبیگنیو ژیوبرو»، وزیر دادگستری لهستان را کنار زد و اسلحه کمری او نمایان شد، صحنه و موضوعی که واکنش‌های بسیاری بدنبال داشته است.  

آقای ژیوبرو روز دوشنبه در حال قرار دادن تاج گل بر بنای یادبود قربانیان فاجعه معدن در مرکز لهستان بود که باد کت او را کنار زد و اسلحه کمریش نمایان شد. 

لهستان هم مانند بیشتر کشورهای اروپایی قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای در اختیار داشتن سلاح گرم دارد و به افراد معدودی اجازه حمل آن داده می‌شود. 

منتقدان در شبکه‌های اجتماعی می‌گویند که آقای ژیوبرو نباید از اقدامات حفاظتی که به عنوان یک شخصیت دولتی دریافت می‌کند مطمئن باشد در صورتی که حامیان او متذکر می‌شوند آقای ژیوبرو که خود همزمان در جایگاه دادستان کل لهستان نیز قرار دارد، بارها تهدید به مرگ شده است.  

وزیر دادگستری لهستان در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که چند سال پیش و پس از آن‌که فاش شد «جَن اس»، رئیس یک تشکیلات جرایم سازمان‌یافته دستور قتل وی را صادر کرده، مجوز حمل سلاح دریافت کرده است. جن اس اکنون سال‌هاست که دربازداشت و تحت محاکمه قرار دارد. 

آقای ژوبرو با اشاره به این که قربانی این پرونده بوده است گفت: «مثل هر شهروند دیگری من هم کاملا محق هستم از ابزاری که امنیت من و خانواده‌ام را تضمین می‌کنند استفاده کنم.»    

ماتئوش موراویتسکی، نخست‌وزیر لهستان در کنفرانس مطبوعاتی دیگری گفت که هر شهروند لهستان از جمله آقای ژیوبرو می‌تواند درخواست مجوز حمل سلاح کند.

آقای ژیوبرو پیش‌تر گفته بود که به صورت تفریحی در تعطیلات آخرهفته تمرین تیراندازی می‌کند. او همچنین گفت که اگر اسلحه را همراه نمی‌برد مجبور بود آن را در خودروی بگذارد و اجازه چنین کاری را نداشته است. زیرا از مراسم عازم ورشو، پایتخت، بود تا هفته کاری خود را آغاز کند. او افزود که همیشه اسلحه حمل نمی‌کند.

زبیگنیو ژیوبرو، ۵۲ ساله، رئیس حزب کوچکی در ائتلاف محافظه‌کار حزب حاکم است. او دیدگاه‌های تندی از جمله حمایت از مجازات اعدام دارد و تغییراتی که در سیستم قضایی لهستان اعمال کرد باعث بروز مناقشه‌هایی بین این کشور و دیگر ۲۷ عضو اتحادیه اروپا شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لهستان گذرگاه مرزی مشترک را بست؛ بلاروس: اقدامی خطرناک است که به فروپاشی دو سوی مرز می‌انجامد

مخالفت نخست وزیر لهستان با پیوستن به حوزه پولی یورو: از کرواسی درس‌ عبرت بگیریم

راست‌های افراطی در راهپیمایی سالگرد استقلال لهستان علیه اوکراین و اتحادیه اروپا شعار سر دادند