Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان شرایط دریافت ویزا را برای برخی از بازماندگان زلزله ترکیه و سوریه تسهیل می‌کند

طرح تسهیل شرایط دریافت ویزای آلمان برای برخی از بازماندگان زلزله ترکیه و سوریه
طرح تسهیل شرایط دریافت ویزای آلمان برای برخی از بازماندگان زلزله ترکیه و سوریه Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طرح برلین برای تسهیل شرایط اعطای ویزا به گروهی از بازماندگان زلزله ترکیه و سوریه پس از آن مطرح می‌شود که درخواست‌ها برای چنین تصمیمی طی روزهای گذشته افزایش یافته بود. بسیاری از خانواده‌های اصالتا ترک یا سوری در آلمان طی یک هفته گذشته در حال جمع‌آوری کمک برای زلزله‌زدگان بودند.

آگهی

دولت آلمان در نظر دارد تا به طور موقت شرایط دریافت ویزای این کشور را برای گروهی از بازماندگان زلزله در ترکیه و سوریه تسهیل کند. 

به این ترتیب آن دسته از بازماندگان مصدوم یا بی‌سرپناه زمین‌لرزه هفته گذشته که ارتباط خانوادگی نزدیکی با آلمان دارند راحت‌تر می‌توانند روادید این کشور را دریافت کنند. 

نانسی فزر، وزیر کشور آلمان گفت: «موضوع به کمک در زمان نیاز بر می‌گردد. ما می‌خواهیم خانواده‌های ترک یا سوری در آلمان امکان دهیم تا خویشاوندان نزدیک‌شان را از منطقه مصیبت زده به نزد خودشان بیاورند.»

وی افزود که برلین زمینه صدور ویزای سریع و سه ماهه برای اعضای نزدیک خانواده‌های ترک و سوری ساکن آلمان را فراهم خواهد کرد. به گفته او به این ترتیب این دسته از بازماندگان زلزله ۷.۸ ریشتری در جنوب ترکیه می‌توانند سرپناه داشته باشند و معالجه شوند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

با این حال یکی از محدودیت‌های پیش‌روی این گروه از بازماندگان زلزله احتمالا لزوم ارائه گذرنامه معتبر خواهد بود زیرا بسیاری از آنها پاسپورت‌های خود را به دلیل ریزش ساختمان‌ها بر اثر زمین لرزه از دست داده‌اند. 

تخمین زده می‌شود که چند میلیون نفر از ساکنان آلمان اصالت ترک دارند زیرا آلمان غربی بیش از شش دهه پیش کارگران زیادی را از ترکیه به عنوان مهاجر پذیرفت. از سوی دیگر آلمان در جریان جنگ داخلی سوریه پذیرای صدها هزار نفر از پناهجویان سوری بود.

طرح دولت آلمان برای تسهیل شرایط اعطای ویزا به گروهی از بازماندگان زلزله ترکیه و سوریه پس از آن مطرح می‌شود که درخواست‌ها برای چنین تصمیمی طی روزهای گذشته افزایش یافته بود. بسیاری از خانواده‌های اصالتا ترک یا سوری در آلمان طی یک هفته گذشته در حال جمع‌آوری کمک برای زلزله‌زدگان بودند.

روند عادی دریافت ویزا از کنسولگری‌های آلمان با کاغذبازی زیادی همراه است و زمان زیادی می‌گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورای اتحادیه اروپا به سفر بدون ویزای دارندگان «گذرنامه کوزوو» چراغ سبز نشان داد

روایت عکاسی که عکسش از زلزله ترکیه دنیا را تکان داد

رعد و برق، وزش باد، طوفان و بارش باران در آلمان