حمله با چاقو در یک قطار منطقه‌ای آلمان ۲ کشته به جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله با چاقو به مسافران یک قطار منطقه‌ای در آلمان
حمله با چاقو به مسافران یک قطار منطقه‌ای در آلمان   -   کپی رایت  AP Photo

پلیس آلمان روز چهارشنبه از جان باختن دست کم دو نفر در جریان حمله با چاقو به مسافران یک قطار منطقه‌ای در شمال این کشور خبر داد.

به گفته مسئولان پلیس محلی، در این حمله که هنوز مشخص نیست با چه انگیزه‌ای انجام شده چندین نفر نیز زخمی شده‌اند.

سخنگوی پلیس فلنسبورگ، شهری مرزی در شمال ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان به خبرنگاران گفت که حمله بعد از ظهر چهارشنبه در یک قطار منطقه‌ای در مسیر کیل به هامبورگ روی داده است.

فرد مظنون به انجام این حمله در ایستگاه بروکشتدت، زمانی که قطار از حرکت باز ایستاده بود، دستگیر شده است.

تصاویری که از سوی برخی رسانه‌ها از جمله روزنامه بیلد آلمان منتشر شده، شمار زیادی خودرو پلیس و آمبولانس را نشان می‌دهد که در اطراف ایستگاه یاد شده توقف کرده‌اند.

مقامات آلمانی طی سال‌های اخیر، به ویژه پس از حمله با کامیون در برلین که دسامبر ۲۰۱۶ جان ۱۲ نفر را در پایتخت این کشور گرفت در مواجهه با تهدید‌های ناشی از گروه‌های اسلامگرای افراطی موسوم به «جهادی‌ها» در حالت آماده‌باش باقی مانده‌اند.

حمله یاد شده به بازارچه کریسمس شهر برلین که گروه موسوم به «خلافت اسلامی‌»، داعش، مسئولیت آن را برعهده گرفت مرگبارترین حمله ای است که تاکنون در خاک آلمان انجام شده است.

خبرگزاری فرانسه ضمن یادآوری چند حمله مرگبار دیگر که طی سال‌های اخیر مکان‌های عمومی یا مذهبی در آلمان را هدف قرار داد، به تهدید دیگری از جنس راست افراطی اشاره می‌کند که به گزارش این خبرگزاری همچنان بر این کشور سایه افکنده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید