Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لهستان از برلین خواست با ارسال تانک‌های «لئوپارد۲» آلمانی به اوکراین موافقت کند

تانک‌ «لئوپارد۲» ساخت آلمان
تانک‌ «لئوپارد۲» ساخت آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماریوش بلاشاک، وزیر دفاع لهستان روز سه‌شنبه ۲۴ ژانویه اعلام کرد کشورش به صورت رسمی از آلمان خواسته است که با ارسال تانک‌های «لئوپارد۲» به اوکراین موافقت کند.

آگهی

ماریوش بلاشاک، وزیر دفاع لهستان روز سه‌شنبه ۲۴ ژانویه اعلام کرد کشورش به صورت رسمی از آلمان خواسته است که با ارسال تانک‌های «لئوپارد۲» به اوکراین موافقت کند.

پیش از این آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان گفته بود که اگر لهستان بخواهد تانک‌های «لئوپارد ۲» خود را به اوکراین بفرستد، برلین مانع آن نخواهد شد.

بلاشاک در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که برلین درخواست ورشو را دریافت کرده است. او همچنین از برلین خواست که با تانک‌های «لئوپارد۲» ساخت آلمان به ائتلاف کشورهای حامی اوکراین بپیوندد.

آلمان از هفته‌های گذشته تحت فشار قرار دارد که یا تانک‌های «لئوپارد۲» را خودش به اوکراین ارسال کند یا به دیگر کشورهای عضو ناتو اجازه دهد که آن‌ها این نوع تانک‌ها را در اختیار کی‌یف قرار دهند.

با وجود این برلین تاکنون از ارسال تانک‌های «لئوپارد۲» به اوکراین یا اجازه دادن به سایر کشورهای عضو ناتو برای انجام این کار خودداری کرده است.

در همین زمینه بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان گفته است که کشورش تصمیم «‌عجولانه‌ای» نخواهد گرفت زیرا «دولت باید عوامل زیادی مانند عواقب داخلی برای امنیت جمعیت آلمان را در نظر بگیرد.»

با این حال ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو روز سه‌شنبه پس از گفتگو با بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان در برلین خواستار ارسال «سریع‌تر» تسلیحات جدید به اوکراین شد. استولتنبرگ گفت: «در این لحظه حساس از جنگ، ما باید سامانه‌های پیشرفته‌تری را در اختیار اوکراین قرار دهیم.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشتر برخی منابع آلمانی به رویترز گفته بودند که اجازه ارسال تانک‌های ساخت آلمان به اوکراین در صورتی صادر خواهد شد که آمریکا هم با ارسال تانک‌های خود به اوکراین موافقت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده ۳۱ تانک آبرامز در اختیار اوکراین قرار می‌دهد

ولودیمیر زلنسکی، از تردید آلمان در اجازه تحویل تانک‌های سنگین به اوکراین انتقاد کرد

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت