ولودیمیر زلنسکی، از تردید آلمان در اجازه تحویل تانک‌های سنگین به اوکراین انتقاد کرد

 اولاف شولس، صدراعظم آلمان، بالا سمت چپ، در حالی که از برنامه آموزشی سربازان اوکراینی در یک منطقه آموزشی نظامی در پوتلوس، آلمان، در روز پنجشنبه، ۲۵ اوت ۲۰۲۲ بازدید می کند.
اولاف شولس، صدراعظم آلمان، بالا سمت چپ، در حالی که از برنامه آموزشی سربازان اوکراینی در یک منطقه آموزشی نظامی در پوتلوس، آلمان، در روز پنجشنبه، ۲۵ اوت ۲۰۲۲ بازدید می کند. Copyright Marcus Brandt/(c) Copyright 2022, dpa (www.dpa.de). Alle Rechte vorbehalten
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز پنجشنبه از تردید آلمان در اجازه تحویل تانک‌های سنگین انتقاد کرد و گفت که این «استراتژی درستی» نیست.

آگهی

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین روز پنجشنبه از تردید آلمان در اجازه تحویل تانک‌های سنگین انتقاد کرد و گفت که این «استراتژی درستی» نیست.

آقای زلنسکی در ارتباطی ویدیویی در نشست داووس درباره تحویل تانک‌های سنگین آلمانی به اوکراین گفت: «زمان‌هایی وجود دارد که ما نباید تردید کنیم یا خودمان را با هم مقایسه کنیم.» به نظر می‌رسد آقای زلنسکی در این صحبت‌ها به گزارشی اشاره دارد که در آن گفته شده بود برلین تنها در صورتی تانک‌های پیشرفته را ارسال می‌کند که ایالات متحده تانک‌های آبرامز را تحویل دهد.

در گزارش مورد اشاره یک منبع دولتی در برلین به خبرگزاری رویترز گفته بود که آلمان زمانی تانک‌های خود را به اوکراین می‌فرستد که ایالات متحده نیز موافقت کند همین کار را انجام دهد.

این منبع دولتی آلمان که نخواست نامش فاش شود، گفته است که در روزهای اخیر چندین بار، اولاف شولس، صدراعظم این کشور پشت درهای بسته بر این شرط تاکید کرده است که تانک‌های آمریکایی نیز باید به اوکراین ارسال شوند.

با این حال اخیرا کرین ژان پیر، سخنگوی رئیس‌ جمهوری آمریکا درباره موضع‌های تازه آلمان گفته است: «رئیس‌ جمهور معتقد است که هر کشوری باید به صورت مستقل در مورد مراحل کمک و نوع تجهیزاتی که می‌تواند در اختیار اوکراین قرار دهد، تصمیم بگیرد.»

هرچند به نظر می‌رسد متحدان ناتو به دلیل اجتناب از خطر جنگ مستقیم با روسیه تا کنون از ارسال قوی ترین سلاح های خود به اوکراین خودداری کرده‌اند اما بارها بسته‌های حمایتی به اوکراین فرستاده‌اند. به تازگی نیز یک مقام آمریکایی عنوان کرد دولت بایدن قرار است بسته کمکی جدیدی به اوکراین به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار را تصویب کند که احتمالاً شامل خودروهای زرهی استرایکر برای کی‌یف است، اما تانک‌های ام-۱ آبرامز در آن پیش‌بینی نشده است و ایالات متحده اعلام کرده است که هنوز برای پاسخگویی به درخواست کی‌یف برای تانک‌های ام-۱ آبرامز آماده نیست.

با این حال بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع جدید آلمان روز پنجشنبه میزبان لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا خواهد بود. به نظر می‌رسد آقای آستین در این نشست درباره انتقال تانک‌های لئوپارد ساخت آلمان به اوکراین نیز صحبت کند.

اوکراین که عمدتاً به انواع تانک‌های تی-۷۲ متعلق به دوران شوروی متکی است، مدت‌هاست از آلمان درخواست کرده که تانک‌های پیشرفته لئوپارد را در اختیار آنها بگذارد تا با استفاده از این تانک‌ها بتواند مسیر جنگ مسکو علیه خود را تغییر دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لهستان از برلین خواست با ارسال تانک‌های «لئوپارد۲» آلمانی به اوکراین موافقت کند

آخرین تسلیحات اهدایی غرب به اوکراین؛‌ مسکو: جنگ را وارد سطح جدیدی نکنید

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟