تیراندازی مرگبار همزمان با سال نوی چینی در کالیفرنیا دستکم ۱۰ کشته برجای گذاشت

حضور پلیس در بیرون از محل تیراندازی در شب سال نوی چینی در کالیفرنیا ۲۱ ژانویه ۲۰۲۳
حضور پلیس در بیرون از محل تیراندازی در شب سال نوی چینی در کالیفرنیا ۲۱ ژانویه ۲۰۲۳ Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تیراندازی در ایالت کالیفرنیای آمریکا همزمان با آغاز جشن‌های سال نوی چینی چند کشته و شماری نیز زخمی بر جای گذاشت. بنا به گزارش‌ها فرد مظنون به تیراندازی متواری شده است.

آگهی

تیراندازی در ایالت کالیفرنیای آمریکا همزمان با آغاز جشن‌های سال نوی چینی چند کشته و شماری نیز زخمی بر جای گذاشت. 

بنا به گزارش‌ها فرد مظنون به تیراندازی متواری شده است. به گفته مقامات امنیتی در جریان تیراندازی شامگاه شنبه به وقت محلی در حومه شرقی لس‌آنجلس، دست کم ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند.

پلیس لس‌آنجلس گفت که این تیراندازی در ساعت ۱۰:۲۲ شنبه شب به وقت محلی (حوالی ساعت ۹ و نیم صبح یکشنبه به وقت تهران) روی داد. هرچند تاکنون اطلاعات بیشتری از جانب مقامات امنیتی شهر ارائه نشده اما مشخص شده که عامل تیراندازی یک مرد بوده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

محل وقوع این تیراندازی در شهر «مونتری پارک» در ۱۶ کیلومتری مرکز لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. بسیاری از ساکنان این شهر با حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت آسیایی‌تبار هستند. 

به گفته افراد حاضر در محل تیراندازی، فردی با مسلسل و چندین خشاب به روی جمعیت آتش گشوده است. صاحب یکی از غذاخوری‌های اطراف احتمال داده است که این تیراندازی در یک باشگاه شبانه رخ داده باشد.

ساکنان کالیفرنیا از روز شنبه به استقبال جشنواره سال نوی قمری چینی رفته‌اند. تخمین زده می‌شود هزاران فرد چینی‌تبار برای شرکت در مراسم جشن سال نوی چینی خود را به شهر مونتری پارک رسانده باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دومین تیراندازی مرگبار در دو روز گذشته در کالیفرنیا هفت کشته برجای گذاشت

بازرسی از منزل بایدن؛ باز هم اوراق «طبقه‌بندی‌شده» کشف شد

آژانس‌های فدرال آمریکا از نفوذ هکرهای وابسته به سپاه خبر دادند