Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

احتمال کمبود دوباره بنزین در فرانسه با اعتصاب کارگران صنعت نفت؛ دولت: مردم را تحت فشار قرار ندهید

فراخوان اتحادیه‌های کارگری صنایع نفتی فرانسه برای اعتصاب و احتمال کمبود دوباره سوخت و بنزین
فراخوان اتحادیه‌های کارگری صنایع نفتی فرانسه برای اعتصاب و احتمال کمبود دوباره سوخت و بنزین Copyright Michel Euler/Copyright 2022 The AP. All rights reserved.
Copyright Michel Euler/Copyright 2022 The AP. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه در پی فراخوان اتحادیه‌های کارگری صنایع نفتی در این کشور برای اعتصاب، خطاب به آن‌ها گفت که مردم را تحت فشار قرار ندهید.

آگهی

الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه در پی فراخوان اتحادیه‌های کارگری صنایع نفتی در این کشور برای اعتصاب، خطاب به آن‌ها گفت که مردم را تحت فشار قرار ندهید.

کنفدراسیون عمومی کار موسوم به «سی‌جی‌تی» (CGT) خواستار اعتصاب در پالایشگاه‌ها و پمپ‌بنزین‌های فرانسه در اعتراض به برنامه اصلاحات قانون بازنشستگی دولت این کشور شده است.

پیش‌بینی می‌شود که اعتصاب در پالایشگاه‌ها و پمپ‌بنزین‌های فرانسه بار دیگر منجر به اختلال در تولید و عرضه سوخت در این کشور شود. اعتصاب‌های سال ۲۰۲۲ در پالایشگاه‌ها و مراکز توزیع سوخت در فرانسه به کمبود گسترده بنزین در این کشور منجر شد.

اتحادیه کارگری CGT نخستین اعتصاب سراسری علیه برنامه اصلاحات سن بازنشستگی را برای ۱۹ ژانویه برنامه‌ریزی کرده است که ۲۴ ساعت به طول خواهد انجامید.

بنا به اعلام این اتحادیه کارگری، دومین اعتصاب‌ برای ۲۶ ژانویه برنامه‌ریزی شده است که ۴۸ ساعت به طول خواهد انجامید و اعتصاب سوم، ۷۲ ساعته خواهد بود که ۶ فوریه انجام خواهد شد.

نمایندگان کارگران فرانسه مخالف پیشنهاد دولت مبنی بر افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال هستند. آن‌ها همچنین نسبت به افزایش حداقل سال‌های حق بیمه مورد نیاز برای بهره‌مند شدن از مستمری کامل معترض هستند.

دولت فرانسه در کنار تأکید بر اجتناب از رویارویی با گروه‌های کارگری، تلاش دارد که عواقب اعتصاب‌ها و تظاهرات فلج‌کننده را کم‌اهمیت جلوه دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

استانیسلاس گورینی، وزیر خدمات عمومی فرانسه روز پنج‌شنبه در واکنش به تهدید اتحادیه‌های کارگری به شبکه تلویزیونی سی‌نیوز گفت که اعتصاب‌ها به روند معمول کشور اختلالی در کشور ایجاد نخواهند کرد.

جرارد لارشر، رئیس راستگرای سنا هم اتحادیه‌های کارگری را به رفتاری غیرمسئولانه در برابر برنامه اصلاحات سن بازنشستگی که از نظر او برای فرانسه «ضروری» است، متهم کرد.

هشت اتحادیه کارگری اصلی فرانسه از فراخوان تظاهرات و اعتصاب در روز پنج‌شنبه ۱۹ ژانویه حمایت کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون و فرانسه برای یک ژانویه‌ «داغ» آماده می‌شوند

سن بازنشستگی در فرانسه چند سال است و برای دولت چقدر هزینه دارد؟

برج ایفل پس از ۶ روز تعطیلی به دلیل اعتصاب کارگران بار دیگر میزبان گردشگران شد