Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه پس از اظهارات جنجالی در باره زیدان مجبور به عذرخواهی شد

نوئل لو گرائت، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه
نوئل لو گرائت، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای لو گرائت در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص ابراز تمایل احتمالی برزیل برای به خدمت گرفتن زیدان گفت: «برای من مهم نیست، او می تواند هر کجا که بخواهد برود، یا حتی در یک باشگاه مربی‌گری کند؛ در اروپا باشگاه‌های بزرگی وجود دارد.»

آگهی

رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه یک روز پس از اظهاراتی جنجالی و تحقیرآمیز علیه زین‌الدین زیدان، ستاره سابق فوتبال این کشور مجبور به عذرخواهی شد.

نوئل لو گرائت روز دوشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که سخنانش در باره زین‌الدین زیدان که به زعم او سبب ایجاد «سوء تفاهم» شده ناشیانه بوده و لازم است که «شخصا» از این بابت عذرخواهی کند.

وی در تلاش برای اصلاح سخنانش در باره نابغه شماره ۱۰ سابق تیم ملی فرانسه و سرمربی پیشین باشگاه رئال مادرید تصریح کرد: «می‌خواهم به خاطر این اظهارات که مطلقاً نشان‌دهنده افکار و تلقی من نسبت به او (زیدان) به عنوان بازیکن و همچنین مربی نیست، عذرخواهی کنم.»

سخنان جنجالی آقای لو گرائت در باره کاپیتان اسبق تیم ملی فرانسه روز یکشنبه در گفتگو با شبکه «ار.ام.سه» ایراد شده بود.

وی در پاسخ به سوالی در باره نامزدی زین‌الدین زیدان برای سمت سرمربی‌گری تیم ملی هرگونه ملاحظه نسبت به شان و جایگاه این ستاره فرانسوی را کنار گذاشت و اظهاراتی عجیب در باره او ایراد کرد.

کمی‌ احترام رئیس!

این سخنان عجیب و  غیرقابل انتظار واکنش‌های زیادی را در میان هواداران زین‌الدین زیدان و حتی برخی چهره‌های سیاسی در فرانسه برانگیخت .

در این میان واکنش کیلیان امباپه، ستاره کنونی «آبی‌‌ها» بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های ورزشی پیدا کرد.

آقای گل مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطربا انتشار توییتی در کنایه به اظهارات آقای گرائت نوشت که «زیدان خود فرانسه است» و نباید «اینگونه به اسطوره‌ها بی‌احترامی کرد.»

دشان تا جام جهانی ۲۰۲۶ تمدید کرد

نوئل لو گرائت این سخنان را در حالی ایراد کرد که روز شنبه با دیدیه دشان، سرمربی کنونی تیم ملی فرانسه برای هدایت این تیم تا جام جهانی ۲۰۲۶ به توافق رسید و تمدید قرارداد او را رسانه‌ای کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه در پاسخ به سوال مجری شبکه ار‌.ام.سه گفت که حتی اگر زیدان به او تلفن هم می‌کرد جوابش را نمی‌داد.

وی در توضیح این بخش از سخنان خود تصریح کرد: «به او چه باید می‌گفتم؟ سلام آقا، نگران نباشید، دنبال باشگاه دیگری باشید، چون من با دیدیه بستم؟»

آقای لو گرائت در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص ابراز تمایل احتمالی برزیل برای به خدمت گرفتن زیدان گفت: «برای من مهم نیست، او می تواند هر کجا که بخواهد برود، یا حتی در یک باشگاه مربی‌گری کند؛ در اروپا باشگاه‌های بزرگی وجود دارد.»

رسانه‌ای شدن این سخنان واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت به نحوی که وزیر ورزش فرانسه نیز آن را «غیرمحتمرمانه و شرم آور» خواند و خواستار عذرخواهی رئیس فدراسیون فوتبال کشورش شد.

«نباید مصاحبه می‌کردم»

نوئل لو گرائت در گفتگو با فرانس‌پرس در خصوص بازتاب سخنانش گفت: «من نباید با RMC مصاحبه می‌کردم زیرا آنها به دنبال جنجال‌سازی از طریق دوگانه دیدیه دشان و زین‌الدین زیدان برای قراردادن این دو نماد فوتبال فرانسه رو در روی دیگر هستند. اعتراف می کنم که اظهارات ناشیانه‌ای داشته ام که باعث سوء تفاهم شده است.»

رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه سپس افزود: زین الدین زیدان می داند که من همانند همه فرانسوی‌ها برای او احترام زیادی قائل هستم.

گفتنی است که انتقاد‌ها از سخنان جنجالی نوئل لو گرائت در فرانسه تا جایی پیش رفته که برخی مسئولان دولتی و چهره‌های سیاسی با گرایش‌های مختلف خواستار کناره‌گیری او از سمت رئیس فدراسیون شده‌اند.

رئال مادرید، باشگاه سابق زین الدین زیدان نیز اظهارات اخیر رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه را «بی ارزش» خوانده و از به طرح اظهاراتی علیه یکی از تحسین‌برانگیز‌ترین فوتبالیست‌ها در جهان ابراز تاسف کرده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه به دلیل اظهاراتش درباره زین‌الدین زیدان، مجبور به کناره‌گیری شد

بازگشت کارلو آنچلوتی به مادرید؛ مربی کهنه‌کار ایتالیایی جانشین زیدان شد

رئال مادرید بعد از زیدان به دنبال جذب امباپه و نیمار است