Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آغاز بزرگترین سیل مسافرتی جهان؛ چین‌ آخرین محدودیت‌های کرونایی را هم برداشت

فرودگاه هنگ کنگ در اولین روز از لغو محددیت های سفر به سرزمین اصلی چین به تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۳
فرودگاه هنگ کنگ در اولین روز از لغو محددیت های سفر به سرزمین اصلی چین به تاریخ ۸ ژانویه ۲۰۲۳ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مقامات دولتی چین، انتظار می‌رود در این تعطیلات، حدود دو میلیارد سفر انجام شود که از زمان آغاز همه‌گیری کرونا یک رکورد محسوب می‌شود. قبل از شیوع کووید، شمار سفرهای چینی‌ها در دوران تعطیلات سال نو به عدد سه میلیارد سفر هم رسیده بود

آگهی

همزمان با اعلام بازگشایی گذرگاه‌های داخلی چین از روز یکشنبه هشتم ژانویه ۲۰۲۳ و رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای، شهروندان این کشور به طرق مختلف از هوا و زمین و دریا درصدد هستند تا پس از سال‌ها ممانعت، بتوانند در سرزمین مادری خود به راحتی سفر کنند؛ چراکه از زمان شروع همه‌گیری کووید۱۹ این گذرگاه‌ها مسدود بودند.

به این ترتیب همزمان با نزیک شدن سال نوی چینی و به رسم هر ساله در دوران تعطیلات جشنواره بهاری موسوم به «چون یون»، مردم چین ۴۰ روز فرصت دارند تا با سفر در کشورشان از این تعطیلات نهایت استفاده را ببرند.

مقامات این کشور در دسامبر ۲۰۲۲ میلادی پس از روزها تظاهرات در شهرهای بزرگ چین، به یکباره تصمیم گرفتند تا سیاست‌‌های سختگیرانه موسوم به «کووید صفر» را حذف کنند.

حذف قرنطینه‌های پرهزینه برای مسافران بین‌المللی

چین قوانین سفر برای گردشگران خارجی را نیز تغییر داد. به این ترتیب پس از سه سال، گذرگاه‌های دریایی و زمینی بین سرزمین اصلی چین و هنگ‌کنگ باز شد و الزام مسافران برای گذراندن مدتی در قرنطینه برداشته شد.

آسوشیتدپرس
عکسی از کادر درمانی چین در انتظار ورود مسافران جهت انتقال آن‌ها به قرنطینه در تاریخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۲.آسوشیتدپرس

مسافرانی که به دنبال ورود به سرزمین اصلی چین بودند، قبلاً مجبور بودند هزینه اقامت چند روزه در هتل‌های قرنطینه را خودشان متقبل شوند و این خطر را هم باید می‌پذیرفتند که در صورت مثبت شدن تست کرونا، احتمالا تا زمان بهبودی کامل به مراکز ویژه تحت نظر دولت منتقل شوند.

دو میلیارد سفر در ۴۰ روز

جشنواره  بهاره «چون یون» از روز شنبه ۷ ژانویه در حالی آغاز شده که کشورهای جهان از امکان گسترش سویه‌های جدید کرونایی واهمه دارند. امسال سال نوی چینی به طور رسمی از ۲۱ ژانویه آغاز می‌شود.

با بازگشایی مرزهای چین، جمعیت عظیمی از مسافران در فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ برای پرواز به شهرهای اصلی از جمله پکن، تیانجین و شیامن دیده می‌شوند؛ برخی از این افراد چندین سال است که نتوانسته بودند موفق به دیدار خویشاوندان خود شوند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته مقامات دولتی چین، انتظار می‌رود در این تعطیلات، حدود دو میلیارد سفر انجام شود که از زمان آغاز همه‌گیری کرونا یک رکورد محسوب می‌شود. قبل از شیوع کووید، شمار سفرهای چینی‌ها در دوران تعطیلات سال نو به عدد سه میلیارد سفر هم رسیده بود.

تکلیف گردشگران خارجی چیست؟

سفر چینی‌ها تنها محدود به مرزهای داخلی چین نخواهد بود و بسیاری از شهروندان این کشور می‌توانند بعد از مدت‌ها به تایلند و اندونزی نیز سفر کنند.

چین همچنین از روز یکشنبه صدور گذرنامه و روادیدهای مسافرتی برای خارجی‌ها را نیز از سر گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امن‌ترین شهرها و کشورهای جهان برای سفر در سال ۲۰۲۳ کدامند؟

آیا از پرواز و سفر با هواپیما می‌ترسید؟ با امن‌ترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

طرح چین برای انهدام جنگنده‌های پیشرفته آمریکا با استناد به تصاویر ماهواره‌ای