مقام اوکراینی خواستار «نابودی» کارخانه‌های تولید پهپاد در ایران شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پهپاد انتحاری ساخت ایران
پهپاد انتحاری ساخت ایران   -  Copyright  SERGEI SUPINSKY/AFP or licensors

یکی از دستیاران ارشد رئیس جمهوری اوکراین به دلیل آن‌چه کی‌یف برنامه‌ریزی تهران برای تامین تسلیحات بیشتر به روسیه می‌داند، خواستار «نابودی» کارخانه‌های ایرانی ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و موشک و همچنین دستگیری تامین کنندگان این تجهیزات نظامی شد.

میخائیلو پودولیاک، رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری اوکراین روز شنبه ۲۴ دسامبر ۲۰۲۲ در حساب توییتر خود نوشت که ایران «آشکارا به نهاد تحریم‌های بین‌المللی بی حرمتی می‌کند» و در ادامه خواستار نابودی کارخانه‌های اسلحه‌سازی ایران شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کی‌یف بارها تهران را به تسلیح مسکو با پهپادهای انتحاری شاهد-۱۳۶ متهم کرده است. ادعایی که از سوی مقامات ایرانی رد شده است.

ایران با برنامه‌ریزی برای تقویت تجهیزات موشکی و پهپادی روسیه، آشکارا به نهاد تحریم‌های بین‌المللی بی حرمتی می‌کند... مهم است که تحریم‌های ناکارآمد، مفاهیم بی‌خاصیت قطعنامه‌های سازمان ملل را کنار بگذاریم و به سمت ابزارهای مخرب‌تر برویم - نابودی کارخانه‌ها، دستگیری تامین‌کنندگان...
میخائیلو پودولیاک
دستیار رئیس ‌جمهوری اوکراین

رئیس سازمان جاسوسی اوکراین در مصاحبه‌ای که روز جمعه منتشر شد، گفت که روسیه تا به امروز اهداف نظامی و همچنین زیرساخت‌های انرژی در اوکراین را با حدود ۵۴۰ پهپاد هدف گرفته است.    

آخرین بار آقای زلنسکی در سخنرانی خود در کنگره آمریکا سه بار به نام ایران اشاره کرد و با « تروریست» خواندن تهران، آن را در آن‌چه «سیاست‌ نسل‌کشی روسیه» خواند، همدست دانست.