Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزارت دفاع بریتانیا: «احتمال دارد روسیه پهپادهای انتحاری تازه‌ای از ایران دریافت کرده باشد»

خسارات وارد شده به یک ساختمان در پایتخت اوکراین توسط یک پهپاد انتحاری در تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۲۲.
خسارات وارد شده به یک ساختمان در پایتخت اوکراین توسط یک پهپاد انتحاری در تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۲۲. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این گزارش آمده است که «این اولین بار در سه هفته گذشته است که روسیه در حملات خود از پهپادهای انتحاری ساخت ایران استفاده کرده است. هرچند هنوز این مسئله نیاز به راستی‌آزمایی دارد، اما این احتمال وجود دارد که روسیه ذخایر چند صد فروند شاهد-۱۳۱ و ۱۳۶ قبلی خود را به اتمام رسانده باشد.»

آگهی

یکی از زیر مجموعه‌های وزارت دفاع بریتانیا در گزارش روز جمعه خود به تاریخ نهم دسامبر اعلام کرد که «به احتمال زیاد، روسیه ذخایر قبلی خود شامل صدها پهپاد ایرانی را به مصرف رسانده و حالا محموله جدیدی را دریافت کرده است.» این نهاد نظامی افزود که این اطلاعات هنوز مورد تایید کامل قرار نگرفته است.

در جدیدترین بروزرسانی گزارش دایره اطلاعات دفاعی بریتانیا آمده است که «این اولین بار در سه هفته گذشته است که روسیه در حملات خود از پهپادهای انتحاری ساخت ایران استفاده کرده است. هرچند هنوز این مسئله نیاز به راستی‌آزمایی دارد، اما این احتمال وجود دارد که روسیه ذخایر چند صد فروند شاهد-۱۳۱ و ۱۳۶ قبلی خود را به اتمام رسانده باشد و اکنون دوباره پهپادهای جدید دریافت کرده باشد.»

به توییتر یورونیوز بپیوندید

بر اساس این گزارش، در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۲۲ ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین از سرنگونی ۱۷ پهپاد از جمله چهارده فروند شاهد-۱۳۶ خبر داد. وزارت دفاع بریتانیا گفت که یک روز بعد یعنی در تاریخ ۷ دسامبر، مقامات اوکراینی از استفاده از پهپادهای انتحاری ساخت ایران برای هدف قرار دادن استان‌های زاپوریژیا و دنیپرو خبر دادند.

همچنین در گزارش وزارت دفاع بریتانیا آمده است که «آخرین باری که اوکراین توانسته است یک پهپاد شاهد-۱۳۶ ساخت ایران را سرنگون سازد مربوط به تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۲۲ بوده است.» درنتیجه در صورت تایید گزارش‌های جدید، این بدین معنا خواهد بود که احتمالا روسیه حملات خود را با سامانه های پهپادهای انتحاری تازه تحویل داده شده از سر گرفته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی از ورود تجهیزات نظامی ایران به مناقشات منطقه‌ای؛ آیا تهران به ارمنستان سلاح می‌دهد؟

ژاپن، بریتانیا و ایتالیا برای ساخت جنگنده پیمان بستند‌؛ گامی نوین در جهت «طرح جهانی نبردهای هوایی»

دیوید کامرون در سفر به کی‌یف: اوکراین اجازه دارد با تسلیحات بریتانیایی به خاک روسیه حمله کند