پیش‌بینی ۲ مقام اطلاعاتی اسرائیل از فرجام اعتراض‌ها در ایران

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اعتراض‌های ایرانیان در داخل و خارج از کشور
اعتراض‌های ایرانیان در داخل و خارج از کشور   -  کپی رایت  AP Photo

آهارون هالیوا، فرمانده اطلاعات ارتش اسرائیل با اشاره به اعتراض‌های جاری در ایران گفت که حکومت فعلی در «درازمدت» نمی‌تواند دوام بیاورد. 

رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل گفت: «به نظر می‌رسد که در درازمدت این رژیم دوام نمی‌آورد.» او در ادامه افزود: «من در موقعیتی نیستم که [برای سقوط حکومت ایران] تاریخ تعیین کنم. ما پیامبر نیستیم.»

آهارون هالیوا در بخش دیگری از سخنانش گفت: «توصیه من این است که همه ما وقتی موضوع رفتارهای اجتماعی مطرح است متواضع‌تر باشیم و احتیاط بیشتری هم داشته باشیم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

حتی اگر اعتراض‌ها از بین برود اما دلایل آن باقی خواهد ماند و رژیم ایران در سال‌های آینده با مشکل روبرو خواهد بود.
مسئول پژوهش‌های بخش اطلاعات ارتش اسرائیل

این سخنان رئیس اطلاعات ارتش اسرائیل در حالی بیان می‌شود که آمیت سعار، مسئول پژوهش‌های بخش اطلاعات ارتش این کشور بر این باور است که حکومت ایران موج اعتراض‌های کنونی را پشت سر خواهد گذاشت. 

وی گفت: «به نظر می‌رسد که رژیم سرکوبگر از این اعتراض‌ها جان به در خواهد برد.»

آمیت سعار افزود که حکومت ایران «ابزارهایی بسیار قوی برای مواجهه با چنین اعتراض‌هایی تدارک دیده است.»

مسئول پژوهش‌های بخش اطلاعات ارتش اسرائیل با این حال تاکید کرد: «حتی اگر اعتراض‌ها از بین برود اما دلایل آن باقی خواهد ماند و رژیم ایران در سال‌های آینده با مشکل روبرو خواهد بود.»

تنش‌ها بین ایران و اسرائیل در منطقه خاورمیانه طی سال‌های اخیر افزایش یافته است. مقامات اسرائیل تاکید می‌کنند که با استفاده از همه گزینه‌ها مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهند شد. این در حالی است که مسئولان ایران از جنبه «صلح‌آمیز» برنامه هسته‌ای خود سخن می‌گویند.