سرنوشت متفاوت دو هم تیمی‌ دوران کودکی در شب بازی ایران و آمریکا؛ مهران سماک و سعید عزت اللهی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سعید عزت اللهی و مهران سماک
سعید عزت اللهی و مهران سماک   -  کپی رایت  شبکه های اجتماعی و آسوشیتدپرس

هر دو اهل بندرانزلی بودند؛ هر دو فوتبالیست بودند؛ تنها یک سال با هم تفاوت سنی داشتند؛ هر دو در کودکی هم تیمی بودند و هر دو در یک خانواده فوتبالی بزرگ شدند؛ اما سعید عزت اللهی در شب تاریخی برای فوتبال پس از بازی با تیم ملی فوتبال آمریکا در جام جهانی قطر، گریان زمین را ترک کرد، در مقابل مهران سماک سرنوشتش بعد از این بازی کشته شدن به ضرب گلوله بود. او پیش از بازی در استوری اینستاگرامش نوشته بود که «امشب فوتباله… امشب فارغ از هر اتفاق و نتیجه فقط باشیم کنار هم.» و توصیه کرده بود که تنها مطالب مربوط به اعتصابات و کف خیابان را به اشتراک بگذارید.

اینستاگرام مهران سماک
استوری مهران سماک قبل از بازی فوتبال ایران و آمریکااینستاگرام مهران سماک

مهران سماک متولد سال ۱۳۷۴ در بندرانزلی در شب هشت آذر ۱۴۰۱ پس از باخت تیم ملی فوتبال ایران مقابل آمریکا در حالی که همراه دیگر معترضان به خیابان آمده بود به ضرب گلوله کشته شد. او فرزند مهرشاد سماک از مربیان آکادمی باشگاه ملوان بندرانزلی بود. باشگاه ملوان بندر انزلی در پیامی به مهرشاد سماک [برادر مهران سماک] و حسین سفیدروح مربیان آکادمی باشگاه ملوان بندرانزلی، «درگذشت» مهران سماک را تسلیت گفت.

چند ساعتی که از انتشار خبر کشته شدن مهران سماک گذشت، عماد قویدل خواننده رپ ساکن رشت تصویری را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که دوران کودکی سعید عزت‌اللهی و مهران سماک را نشان می‌داد که هر دو عکس دسته جمعی در یک تیم فوتبال گرفته‌اند.

همین عکس باعث شد تا سعید عزت‌اللهی بازیکن ۲۶ ساله تیم ملی به کشته شدن همبازی دوران کودکی‌ در تیم شهاب انزلی و همشهری‌اش واکنش نشان دهد و در اینستاگرام بنویسد: «مطمئنا بعد از بازی تلخ دیشب با خبر فوت تو بیشتر دلم آتش گرفت.»

او نوشت: «کاش همیشه تو همون سن می‌موندیم، بدون دغدغه، بدون نفر، بدون حسادت، بدون جنگ برای کوبیدن همدیگر.» وی اضافه کرد: «حرف برای گفتن زیادی است هم‌تیمی دوران بچگی اما متاسفانه آدم‌ها این روزها غرق در منیت و حسادت و آشفتگی شدن که حتی گوشی برای گفتن این حس‌ها به سختی پیدا میشه یا اصلا نیست.»

اینستاگرام سعید عزت اللهی
استوری سعید عزت اللهیاینستاگرام سعید عزت اللهی

وی در این دلنوشته که البته مورد انتقاد برخی قرار گرفت نوشت: «حرف زیاد است اما مطمئن باش یک روزی نقاب خیلی‌ها که افتاد و واقعیتشون معلوم شد، آن روز بدجور جواب دل خانواده و داغ مادرت را مخصوصا میدهند.»

وی سپس به خانواده مهران تسلیت گفت و افزود: «این حق جوانانمان نیست. این حق ایران من نیست.»

اینستاگرام
عکسی از یادبود مهران سماکاینستاگرام

روز گذشته مراسم خاکسپاری مهران سماک برگزار شد. شاهین صالحی یکی از اقوام مهران در صفحه اینستاگرام خود درباره این مراسم نوشت: «قلب یه شهر سیاهه، کاش خاکسپاریش را می دیدید. هیچ کس حال نداشت. چشمای این بچه‌ها قرمز بود و شاید خیلی‌ها نمیشناختنش ولی برایش گریه می‌کردند. کاش این ملت را می دیدید چقدر احساس در آن‌ها هست. چقدر اتحاد دارند. چقدر همه همدیگر را دوست دارند. من گیج بودم، یه شهر سر خاکش بود. انگار که همه عاشقانه سر خاکش آمده بودند. همه در شوک بودند. من امروز فهمیدم چقدر بیشتر ما همدیگر را دوست داریم.»