Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک شبکه اسرائیلی: اگر روسیه از ایران موشک‌ بگیرد، تل آویو موشک‌ نقطه‌زن به اوکراین می‌دهد

موشک کوتاه‌برد فاتح-۱۱۰
موشک کوتاه‌برد فاتح-۱۱۰ Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مشاور امنیت ملی اسرائیل «درباره این اقدام به روسیه هشدار داده و گفته است که اگر اشاعه موشک‌های ایرانی پایان نیابد، از آن طرف ممکن است موشک‌های بالستیک با دقت بالا هم در اوکراین هم سر در بیاورند.»

آگهی

یک شبکه تلویزیونی اسرائیل مدعی شد که تل آویو به مسکو هشدار داده است که در صورت دریافت موشک‌های بالستیک ایرانی، ممکن است موشک‌های با دقت بالای خود را در اختیار اوکراین قرار دهد.

این ادعا در حالی از سوی شبکه تلویزیونی «کان-۱۱» مطرح شده که بنا بر منابع مطلع این شبکه اسرائیلی، این کشور بارها مراتب نگرانی خود را از طریق الکساندر بن زوی، سفیر اسرائیل در مسکو به میخائیل بوگدانوف، قائم‌مقام وزارت خارجه روسیه رسانده است.

بر این اساس، در این گفت وگوها، اسرائیل درباره عواقب دستیابی روسیه به موشک‌های بالستیک ایران هشدار داده است.

کارشناس این برنامه گفت که ایال خولاطا، مشاور امنیت ملی اسرائیل «به روسیه نسبت به این اقدام هشدار داده و گفته است که اگر اشاعه موشک‌های ایرانی پایان نیابد، از آن طرف ممکن است موشک‌های بالستیک با دقت بالا در اوکراین هم ظاهر شوند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

حدودا یک ماه پیش بود که روزنامه آمریکایی واشنگتن پست خبر داده بود که ایران قصد دارد موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد و میان‌برد خود را در اختیار روسیه قرار بدهد. این موشک‌ها شامل موشک ذوالفقار و موشک فاتح-۱۱۰ می‌شوند که بردی در حدود سیصد تا هفتصد کیلومتر دارند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان هم متعاقبا خبر داده بود که این موشک‌ها احتمال تا پایان سال جاری میلادی قابل تحویل خواهند بود.

در پی اعلام این گمانه‌زنی‌ها بود که اوکراین در قالب یک درخواست رسمی از اسرائیل تقاضای ارسال سامانه ضدهوایی و ضدموشکی کرده بود که در آن زمان با پاسخ منفی تل‌آویو مواجه شده بود، اما این کشور گفته بود که در زمینه سامانه‌های هشداری به اوکراین کمک خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همزمان با اعلام برگزاری رزمایش‌های کره‌ جنوبی و آمریکا، پیونگ‌یانگ تهدید به اقدام نظامی کرد

هشدار بورل نسبت به خالی شدن ذخایر دفاعی اروپا: به سمت تجهیزات دفاعی مشترک بروید

اسرائیل برای اولین بار از سامانه دفاع موشکی «پیکان-۳» برای رهگیری استفاده کرد