سرهای ۲ دختر نوجوان در اردوگاه الهول سوریه بریده شدند

 اردوگاه الهول در سوریه که ده‌ها هزار زن و کودک از بستگان شبه‌نظامیان داعش را در خود جای داده است
اردوگاه الهول در سوریه که ده‌ها هزار زن و کودک از بستگان شبه‌نظامیان داعش را در خود جای داده است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشف جسدهای ۲ دختر نوجوان مصری در اردوگاه الهول در سوریه که ده‌ها هزار زن و کودک از بستگان شبه‌نظامیان داعش را در خود جای داده است، خبر داد.

آگهی

دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشف جسدهای ۲ دختر نوجوان مصری در اردوگاه الهول در سوریه که ده‌ها هزار زن و کودک از بستگان شبه‌نظامیان داعش را در خود جای داده است، خبر داد.

بر اساس اعلام این نهاد، اجساد این دختران که سربریده شده‌اند چند روز پس از آنکه مفقود شده بودند در فاضلاب اردوگاه الهول پیدا شده است. یکی از مسئولان این اردوگاه به شرط ناشناس ماندن به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این دختران ۱۱ و ۱۳ ساله بوده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه و مسئولان اردوگاه الهول، داعش را در این جنایت مقصر می‌دانند.

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، جسدهای این دو دختر نوجوان در یک بخش مجزا و به شدت محافظت شده اردوگاه الهول پیدا شده‌اند. در این بخش از اردوگاه حدود ۲ هزار زن از ۵۷ کشور که سرسخت‌ترین حامیان داعش محسوب می‌شوند به همراه حدود ۸ هزار نفر از فرزندانشان نگهداری می‌شوند.

کشف جسدهای این دو دختر در اردوگاه الهول در حالی است که از زمان عملیات ۲۴ روزه نیروهای تحت حمایت آمریکا در این اردوگاه در اواسط ماه سپتامبر که منجر به بازداشت ده‌ها نفر از افراط‌گرایان وابسته به داعش شد، خبری از وقوع جنایت در این محل منتشر نشده بود.

عملیات نیروهای تحت حمایت آمریکا در اردوگاه الهول پس از آن انجام شد که گزارش‌ها از جنایت هسته‌های داعش در داخل این اردوگاه علیه افرادی که به این گروه پشت کرده‌اند، حکایت داشتند.

یکی از مدیران کمیته بین‌المللی نجات گفت که قتل دو کودک در اردوگاه الهول موضوع نیاز فوری به راه‌ حل‌های بلندمدت برای کودکان ساکن در این اردوگاه را برجسته می‌کند. جمعیت این اردوگاه حدود ۵۰ هزار نفر برآورد می‌شود که دست‌کم ۲۰ هزار نفر از این افراد را کودکان تشکیل می‌دهند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

سازمان پزشکان بدون مرز در اوایل ماه نوامبر از فراگیر بودن خشونت و بی‌قانونی در اردوگاه الهول خبر داد. بر اساس اعلام این سازمان، کشورهایی که شهروندان‌شان در این اردوگاه نگهداری می‌شوند، مسئولیت حفاظت از این افراد را بر عهده نگرفته‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که بر جنگ ۱۱ ساله این کشور نظارت می‌کند از ابتدای سال جاری میلادی ۲۸ جنایت صورت گرفته را در اردوگاه الهول ثبت کرده است که در جریان آن‌ها ۳۰ نفر کشته شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودکان خارجی ساکن در اردوگاه‌های سوریه تا ۳۰ سال دیگر هم به کشورهایشان باز نخواهند گشت

کمیته حقوق کودک سازمان ملل: پاریس حقوق کودکان فرانسوی اعضای داعش را نقض کرده است

نماینده پارلمان اروپا:‌ عدم بازگشت کودکان اعضای داعش به اروپا‌ آنها را تروریست بار می آورد