Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روسیه خبر بستری شدن سرگئی لاوروف در اندونزی را تکذیب کرد

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه Copyright کانال تلگرامی ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه
Copyright کانال تلگرامی ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه مقام دولتی و پزشکی در اندونزی پیش‌تر به آسوشیتدپرس گفته بودند که وزیر امور خارجه روسیه پس از ورود به بالی در بیمارستان بستری شده و تحت درمان قرار گرفته است.

آگهی

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه که برای شرکت در نشست گروه ۲۰ عازم اندونزی شده بود پس از ورود به بالی در بیمارستان بستری شد.

آسوشیتدپرس در گزارشی به نقل از مقامات اندونزیایی ضمن اعلام این خبر تصریح کرد که وزیر امور خارجه روسیه به دلیل مشکل مربوط به سلامت جسمانی که اشاره‌ای به نوع آن نشده، پس از ورود به بالی فورا به بیمارستان منتقل و در آنجا بستری شد.

کرملین در نخستین واکنش به این خبر آنرا بی اساس خواند و تاکید کرد که اقای لاوروف در بیمارستان بستری نشده است.

روسیه تکذیب کرد

کرملین دقایقی پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر بستری شدن سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در بالی این خبر را به کلی تکذیب کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با انتشار مطلبی حاوی یک ویدیو در پیام رسان تلگرام، ضمن تکذیب این موضوع، بستری شدن آقای لاوروف در بیمارستان را یک «خبر جعلی سطح بالا» توصیف کرد.

وی در همین راستا ویدیویی از آقای لاوروف را منتشر کرد که در آن وزیر امور خارجه روسیه با بی اساس خواندن خبرهای مربوط به بستری شدنش خطاب به روزنامه نگاران غربی توصیه می‌کند که سعی کنند بیشتر «حقیقت را بنویسند.»

منابعی در اندونزی از  عارضه قلبی سخن گفته‌اند

سه مقام دولتی و پزشکی در اندونزی پیش‌تر به آسوشیتدپرس گفته بودند که دیپلمات ارشد روسیه پس از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفته است.

منابعی که آسوشیتدپرس به آنها استناد کرده خواستند که هویتشان ناشناخته بماند زیرا به گفته آنها اجاره طرح موضوع به صورت عمومی را نداشته‌اند.

دو نفر از افراد یاد شده گفته‌اند که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش وزیر امور خارجه روسیه در یکی از بیمارستان‌های «دنپاسار»، از شهرهای استان بالی بستری شده است.

سرگئی لاوروف، بلند پایه‌ترین مقام دولت روسیه است که در غیاب ولادیمیر پوتین برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو گروه ۲۰ به اندونزی سفر کرده است.

روسیه روز یکشنبه از گروه ۲۰ خواست تا با رد تمرکز این نشست بر مسايل امنیتی بر مهم‌ترین مشکلات اجتماعی-اقتصادی جهان تمرکز کند. 

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیانیه پایانی گروه ۲۰؛ «بیشتر اعضا جنگ در اوکراین را به شدت محکوم می‌کنند»

کاخ‌سفید: بیش از پیش نگران احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته‌ای در اوکراین هستیم

مشارکت مسکو در پروژه بین‌المللیِ «ایتر» به رغم تحریم‌ها؛ آهنربای غول‌پیکر روسیه به فرانسه ارسال شد