Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس سیا با همتای روس خود در ترکیه دیدار کرد

رئیس سیا و همتای روس او
رئیس سیا و همتای روس او Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک مقام کاخ سفید روز دوشنبه ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) گفت که ویلیام برنز، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) برای گفت‌وگو با همتای روس خود در آنکارا حضور دارد.

آگهی

یک مقام کاخ سفید روز دوشنبه ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) گفت که ویلیام برنز، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) برای گفت‌وگو با همتای روس خود در آنکارا حضور دارد. این فرد هدف این دیدار را انتقال پیامی درباره عواقب هرگونه استفاده از تسلیحات هسته‌ای از سوی روسیه عنوان کرد. این دیدار عصر روز دوشنبه انجام شد.

این مقام که خواست نامش فاش نشود گفت: «او هیچ نوع مذاکره‌ای انجام نمی‌دهد. او درباره حل و فصل جنگ در اوکراین بحث نمی‌کند.»

وی با این حال افزود که برنز درباره پرونده آمریکایی‌های بازداشت شده در روسیه صحبت خواهد کرد.

تماس آمریکا و روسیه در ترکیه نخستین بار از سوی یک روزنامه روس گزارش شد. این روزنامه به نقل از یک منبع ناشناس گفته است که سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه در این مذاکرات شرکت خواهد کرد.

روابط واشنگتن و مسکو پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین در فوریه به بدترین حالت خود در دهه‌های اخیر رسیده است. تهدیدهای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای استفاده از سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین، نگرانی‌ها را درباره تشدید تنش‌ها افزایش داده است.

این مقام کاخ سفید با بیان اینکه اوکراین از قبل در جریان این سفر قرار گرفته است گفت: «ما در مورد این واقعیت که کانال‌هایی برای ارتباط با روسیه در زمینه مدیریت ریسک، مخصوصا خطرات هسته‌ای و خطرات ثبات استراتژیک داریم بسیار باز برخورد کرده‌ایم.»

از سوی دیگر پیش از این اخباری منتشر شده بود که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده در گفت‌وگوهای محرمانه با مقامات ارشد روسیه با هدف کاهش خطر یک جنگ گسترده‌تر بر سر اوکراین شرکت کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مرگ مشکوک» یک مقام عالی‌رتبه منصوب مسکو در منطقه خرسون اوکراین

آمریکا ارتباط با مقام‌های روسی بر سر اوکراین را پذیرفت؛ کی‌یف فشار غرب برای مذاکره با مسکو را رد کرد

واشنگتن پست: آمریکا به‌طور خصوصی اوکراین را به مذاکره با روسیه تشویق می‌کند