Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«مرگ مشکوک» یک مقام عالی‌رتبه منصوب مسکو در منطقه خرسون اوکراین

کیریل استرموسوف معاون اداره منطقه خرسون
کیریل استرموسوف معاون اداره منطقه خرسون Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از مریم عباسی‌زاده با استفاده از  AFP
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرگئی آکسیانوف، فرمانده نیروهای روسیه در شبه‌جزیره کریمه که مسکو آن را به خاک خود ضمیمه کرده است در حساب تلگرامی خود از مرگ کیریل استرموسف با عنوان یک «تراژدی عظیم و فقدانی جبران ناپذیر» یاد کرده است.

آگهی

 خبرگزاری فرانسه به‌نقل از یکی از مقامات روسیه گزارش کرد که کیریل استرموسوف، معاون اداره منطقه خرسون روز چهارشنبه ۹ نوامبر جان خود را از دست داده است. 

جزئیات بیشتری از نحوه مرگ این گماشته عالیرتبه کرملین در حالی که کی‌یف عملیات گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری این منطقه آغاز کرده منتشر نشده است. این احتمال وجود دارد که این مسئول عالیرتبه روسیه در منطقه اشغال‌شده خرسون «کشته» شده باشد.

سرگئی آکسیانوف، فرمانده نیروهای روسیه در شبه‌جزیره کریمه که آن را به خاک خود ضمیمه کرده در حساب تلگرامی خود از مرگ کیریل استرموسف با عنوان یک «تراژدی عظیم و فقدانی جبران ناپذیر» یاد کرده است.

رسانه‌های نزدیک به کرملین علت مرگ وی را تصادف جاده‌ای اعلام کرده‌اند. ولادیمیر سالدو، فرمانده اداری روسیه در مناطق اشغالی هم گفته : «با اندوه فراوان مرگ کیریل استرموسوف در منطقه خرسون...را که در نتیجه یک سانحه رانندگی اتفاق افتاد، اعلام می‌کنم.» 

این درحالیست که طی ماه‌های گذشته بسیاری از گماشته‌های مسکو هدف حملات بعضا مرگ‌بار قرار گرفته‌اند. کرملین انگشت اتهام را در اکثر موارد به سمت سرویس اطلاعاتی اوکراین نشانه رفته و کی‌یف را متهم می‌کند که پشت این حملات بوده است.

از زمان «فتح» خرسون در اوایل ماه مارس گذشته توسط ارتش روسیه، کیریل استرموسوف همواره یکی از سخنگویان نیروهای «اشغال‌گر» بود و اغلب در رسانه‌های طرفدار کرملین از «عملیات نظامی» در اوکراین دفاع می‌کرد.

او طی روزهای اخیر بر لزوم تخلیه منطقه خرسون بعنوان تاکتیک مقابله با عملیات ضدحمله نیروهای اوکراینی تاکید کرده بود. رسانه‌های روسیه می‌گویند که کیریل استرموسوف در سال ۱۹۷۶ در منطقه دونتسک اوکراین، یکی دیگر از مناطقی که اخیرا توسط روسیه اشغال شده به‌دنیا آمده بود و  ۵ فرزند داشت. 

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس سیا با همتای روس خود در ترکیه دیدار کرد

عقب‌نشینی روس‌ها از خرسون؛ زلنسکی: به زودی شاهد آزادی سرزمین‌های اشغالی خواهیم بود

ارتش روسیه پایان عقب‌نشینی نظامیان این کشور از خرسون را اعلام کرد