Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بازداشت کاردار اروپایی؛ کمیسیون اروپا بلاروس را به نقض جدی کنوانسیون های بین المللی متهم کرد

کانوا
کانوا Copyright ساختمان کمیسیون اروپا در بروکسل
Copyright ساختمان کمیسیون اروپا در بروکسل
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی بازداشت دو ساعته یک کاردار اروپایی در مینسک، پیتر استانو، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا دولت بلاروس را به نقض جدی کنوانسیون های بین المللی متهم کرد.

آگهی

کمیسیون اروپا روز پنجشنبه بلاروس را به «نقض جدی» کنوانسیون‌های بین المللی درباره روابط دیپلماتیک پس از بازداشت کوتاه یک کاردار اتحادیه اروپا در شهر مینسک متهم کرد. این کاردار اروپایی که نامش فاش نشده است سه شنبه به مدت دو ساعت در پایتخت بلاروس توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. 

پیتر استانو، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنج شنبه در نشست خبری گفت: « کاردار ما در نمایندگی اتحادیه اروپا در مینسک بیش از دو ساعت توسط پلیس بلاروس بازداشت شد. این موضوع امنیت دیپلمات‌های ما در بلاروس را به خطر می اندازد.» 

به گفته کمیسیون اروپا، این کاردار که شخصا در دادگاه ۱۰ زندانی سیاسی مخالف دولت شرکت کرده بود، پس از خروج از دادگاه بازداشت شده بود. 

 پیتر استانو گفت که در همین راستا، کاردار بلاروس در بروکسل احضار شده تا از دولت خود بخواهد که دیگر چنین اتفاقاتی را تکرار نکند. 

 دولت الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس تنها متحد اروپایی ولادیمیر پوتین پس از جنگ اوکراین است.

 اتحادیه اروپا، بلاروس را متهم می کند که به مسکو اجازه داده تا از خاک خود، به ویژه برای نیروهای روس که به سمت کی یف می روند، استفاده کند. به همین دلیل تحریم های اتحادیه اروپا علیه این کشور افزایش یافتند.

 پیش ازآغاز جنگ اوکراین هم مینسک به دلیل نشاندن اجباری یک هواپیمای شرکت رایان ایر در ژوئن سال ۲۰۲۱ برای دستگیری یک روزنامه نگار مخالف، هدف تحریم های گسترده اتحادیه اروپا قرارگرفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ ناگهانی وزیر خارجه بلاروس؛ حامی ارتباط با غرب که به «خائن» به ملت تبدیل شد

لوکاشنکو: دانش‌آموزان را برای برداشت سیب‌زمینی و چیدن سیب درختی بسیج می‌کنیم

آیا پوتین لوکاشنکو و بلاروس را وارد جنگ اوکراین می‌کند؟