Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

لوکاشنکو: دانش‌آموزان را برای برداشت سیب‌زمینی و چیدن سیب درختی بسیج می‌کنیم

الکساندر لوکاشنکو
الکساندر لوکاشنکو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الکساندر لوکاشنکو، حاکم بلامنازع بلاروس در زمان اوج بحران کووید خوردن یک استکان وودکا و کار در مزرعه‌ با تراکتور را برای در امان ماندن از این بیماری مفید توصیف کرده بود.

آگهی

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری ۶۴ ساله بلاروس پیشنهاد بسیج دانش‌آموزان برای برداشت سیب‌زمینی و چیدن سیب درختی در فصل درو را با اعضای هیات دولت این کشور در میان گذاشت. 

آقای لوکاشنکو که از سال ۱۹۹۶ تاکنون قدرت را عملا بی‌رقیب در بلاروس در دست دارد روز دوشنبه با طرح این پروژه گفت: «محروم کردن کودکان از مشارکت در صنعت کشاورزی میهن کاری وحشیانه است.»

به کار گیری کودکان در مزارع کشاورزی به‌ویژه در نیمه نخست قرن بیستم و همچنین بعد از جنگ جهانی دوم در اتحاد جماهیر شوروی مسبوق به سابقه است. الکساندر لوکاشنکو که خود یکی از آخرین نسل مدیران شوروی است با انتقاد از سبک زندگی جاری در این کشور گفت: «چه الگویی به کودکان و بچه مدرسه‌ای‌هایمان می‌دهیم؟ کار کردن دانش‌آموزان در مزرعه هم والدین را خوشحال می‌کند و هم برای بچه‌ها یک فعالیت بدنی خوب است.» 

رئیس جمهوری بلاروس پاسخ منتقدان این طرح را هم پیشاپیش در جلسه هیات دولت داد و گفت: «ما را به بهره‌کشی متهم خواهند کرد. اما این چه بهره‌کشی است که یک نفر برود و ۵ تا ۶ ساعت کار کند؟» 

الکساندر لوکاشنکو به دادن پیشنهادهای عجیب مشهور است. او در زمان اوج بحران کووید خوردن یک استکان وودکا و کار در مزرعه‌ با تراکتور را برای در امان ماندن از این بیماری مفید توصیف کرده بود.

بیرون آمدن مجدد نام الکساندر لوکاشنکو از صندوق‌های انتخابات ریاست جمهوری اوت ۲۰۲۰، موجی از اعتراض‌های بی‌سابقه را علیه «آخرین دیکتاتور اروپا» به راه انداخت. حکومت بلاروس با سرکوب معترضان و به‌ویژه هدایت رهبران اپوزیسیون به خارج از کشور، توانست این مخالفان را ساکت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تکمیل دیوار فولادی در مرز لهستان و بلاروس؛ ورود پناهجویان به لهستان غیرممکن شد

بازداشت کاردار اروپایی؛ کمیسیون اروپا بلاروس را به نقض جدی کنوانسیون های بین المللی متهم کرد

پنج نفر در بلاروس به اتهام تلاش برای کودتای سال گذشته به زندان‌های طولانی محکوم شدند