استفاده از ۸۳۴ نوع پنیر مختلف در یک پیتزا؛ فرانسوی‌ها رکورد گینس را شکستند

Access to the comments نظرها
نگارش از مریم عباسی‌زاده
عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -  Copyright  CANVA

نسخه جدید کتاب رکوردهای جهانی گینس ۲۰۲۳ که هر سال با اطلاعات جدید تجدید چاپ می‌شود روز چهارشنبه ۷ سپتامبر منتشر شد. از میان ۴۹۶۴ رکورد ثبت‌شده در زمینه‌های مختلف از ورزش و آشپزی گرفته تا فرهنگ و هنر ۴۸ رکورد آن متعلق به کشور فرانسه بود.

در این میان رکورد جدید استفاده از انواع مختلف پنیر بر روی یک پیتزا در کتاب رکوردهای جهانی گینس ۲۰۲۳ ثبت شد. این رکورد متعلق به سرآشپز فرانسوی، ژولین سری به‌همراه پنیرساز مشهور فرانسوا روبن بود که با همکاری یکدیگر یک پیتزای ۳۰ سانتی‌متری که در آن از ۸۳۴ مدل پنیر مختلف استفاده شده بود را طبخ کردند.

پیشتر در ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۱ طی نمایشگاه بین المللی رستوران، هتل و غذا (Sirha) در لیون، سرآشپز ژولین سری به همراه یوتیوبرمعروف، مورگان و پنیرساز معروف، فرانسوا روبن یک پیتزا با سایز معمولی متشکل از ۸۳۴ پنیر مختلف فرانسوی درست کرده بودند. از هر تکه پنیر تنها بین ۲ تا ۳ گرم در این پیتزا استفاده شده بود.

گفته می‌شود برای درست کردن این پیتزا ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه زمان صرف شده است. البته نباید فراموش کرد که ۱۴ ماه نیز برای جمع آوری و تهیه پنیرهای مختلف با کیفیت از سراسر فرانسه وقت گذاشته شده است.

سرآشپزها در ابتدا قصد داشتند برای تهیه این پیتزا برای معرفی به رکوردهای گینس از رقم سمبولیک ۱۰۰۰ مدل پنیر استفاده کنند که متاسفانه موفق نشدند.

گفته می‌شود که تمامی پنیرهای باقی مانده  از این پیتزا در اختیار بانک مواد غذایی قرار داده شده است.

رکورد قبلی، متعلق به یک پیتزاپز لیونی به نام بنوا بروئل بود که توانسته بود ۲۵۷ نوع  پنیر را روی خمیر پیتزای خود جای دهد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید