Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استفاده از ۸۳۴ نوع پنیر مختلف در یک پیتزا؛ فرانسوی‌ها رکورد گینس را شکستند

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از مریم عباسی‌زاده
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گفته می‌شود برای درست کردن این پیتزا ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه زمان صرف شده. البته نباید فراموش کرد که ۱۴ ماه نیز برای جمع آوری و تهیه پنیرهای مختلف با کیفیت از سراسر فرانسه وقت گذاشته شده است.

آگهی

نسخه جدید کتاب رکوردهای جهانی گینس ۲۰۲۳ که هر سال با اطلاعات جدید تجدید چاپ می‌شود روز چهارشنبه ۷ سپتامبر منتشر شد. از میان ۴۹۶۴ رکورد ثبت‌شده در زمینه‌های مختلف از ورزش و آشپزی گرفته تا فرهنگ و هنر ۴۸ رکورد آن متعلق به کشور فرانسه بود.

در این میان رکورد جدید استفاده از انواع مختلف پنیر بر روی یک پیتزا در کتاب رکوردهای جهانی گینس ۲۰۲۳ ثبت شد. این رکورد متعلق به سرآشپز فرانسوی، ژولین سری به‌همراه پنیرساز مشهور فرانسوا روبن بود که با همکاری یکدیگر یک پیتزای ۳۰ سانتی‌متری که در آن از ۸۳۴ مدل پنیر مختلف استفاده شده بود را طبخ کردند.

پیشتر در ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۱ طی نمایشگاه بین المللی رستوران، هتل و غذا (Sirha) در لیون، سرآشپز ژولین سری به همراه یوتیوبرمعروف، مورگان و پنیرساز معروف، فرانسوا روبن یک پیتزا با سایز معمولی متشکل از ۸۳۴ پنیر مختلف فرانسوی درست کرده بودند. از هر تکه پنیر تنها بین ۲ تا ۳ گرم در این پیتزا استفاده شده بود.

گفته می‌شود برای درست کردن این پیتزا ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه زمان صرف شده است. البته نباید فراموش کرد که ۱۴ ماه نیز برای جمع آوری و تهیه پنیرهای مختلف با کیفیت از سراسر فرانسه وقت گذاشته شده است.

سرآشپزها در ابتدا قصد داشتند برای تهیه این پیتزا برای معرفی به رکوردهای گینس از رقم سمبولیک ۱۰۰۰ مدل پنیر استفاده کنند که متاسفانه موفق نشدند.

گفته می‌شود که تمامی پنیرهای باقی مانده  از این پیتزا در اختیار بانک مواد غذایی قرار داده شده است.

رکورد قبلی، متعلق به یک پیتزاپز لیونی به نام بنوا بروئل بود که توانسته بود ۲۵۷ نوع  پنیر را روی خمیر پیتزای خود جای دهد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رکورد علیرضا بیرانوند در پرتاب توپ با دست در گینس ثبت شد

پاسخ کارشناسان به یک سوال: چگونه هنگام پوست کندن یا خرد و رنده کردن پیاز اشک نریزیم؟

کشتی‌گیر ایرانی در چند قدمی المپیک پاریس ۲۰۲۴؛ از پناهندگی در ایتالیا تا تمرین و آشپزی