مرد برزیلی صد ساله با ۸۴ سال سابقه کار در یک شرکت، رکورد گینس را شکست

Access to the comments نظرها
نگارش از مریم عباسی‌زاده
در سمت چپ تصویر، والتر اورثمن که رکوردار گینس درباره طولانی‌ترین زمان فعالیت در یک مجموعه کاری
در سمت چپ تصویر، والتر اورثمن که رکوردار گینس درباره طولانی‌ترین زمان فعالیت در یک مجموعه کاری   -  کپی رایت  Palácio do Planalto flicker acount

 والتر اورثمن برزیلی با سابقه کاری ۸۴ سال و ۹ روز در یک شرکت، رکورد گینس درباره طولانی‌ترین زمان فعالیت در یک مجموعه کاری را شکست. اشتیاق، انضباط و تعهد این مرد که اکنون ۱۰۰ ساله است به او انگیزه داد تا به انجام کاری که دوست دارد سالها ادامه دهد و در نهایت رکورد رسمی رکوردهای جهانی گینس برای داشتن طولانی‌ترین زمان فعالیت  دریک شرکت را از آن خود کند. 

آقای اورثمان همیشه برای یادگیری مسائل جدید بسیار مشتاق بوده است. او در بروسک، شهری کوچک در سانتا کاتارینا در برزیل  که جمعیت آلمانی زیادی دارد بدنیا آمد. وی در شرایط سختی با پای برهنه به مدرسه می‌رفت تا درس بخواند؛ دانش‌آموزی باهوش بود اما پس از مدتی به دلیل مشکلات مالی مجبوربه کار شد. والتر به همراه مادرش برای کار در کارخانه بافندگی درخواست داد و به علت تسلط بالایی که به زبان آلمانی داشت، در ۱۷ ژانویه ۱۹۳۸ استخدام شد. از آن زمان تاکنون والتر در همان شرکت با نام «ReneauxView» کار می‌کند. 

والتر پس از به دست آوردن اولین موقعیت خود به عنوان دستیار حمل و نقل، با نشان دادن مهارت‌های برجسته و تمایل خود به یادگیری همیشه کارهای بالاتر از حد انتظار انجام می داد و در مدت کوتاهی سمتش در بخش فروش ارتقا یافت. سپس به یک مدیر فروش موفق تبدیل شد. والتر معتقد است بهترین بخش شاغل بودن این است که به انسان احساس هدفمندی، تعهد و نظم می‌دهد.

بهترین بخش شغل داشتن این است که به شما احساس هدفمندی، تعهد و نظم می‌دهد.
والتر اورثمان
رکورد دار گینس

والتر در دهه پنجاه سفر به سراسر کشور برزیل را آغاز کرد و طی این سفر فرصتی برای ملاقات با مردم از مکان‌ها و فرهنگ‌های مختلف پیدا کرد. او عاشق این بود که دائماً در حرکت باشد و با مشتریانی که حالا جز حلقه دوستان او بودند، روابط خوبی برقرار کند. او توانست بخش فروش کمپانی را گسترش دهد.

 آقای اورثمان در طول ۸۴ سال زندگی کاری خود متوجه شد یکی از مهم‌ترین بخش‌های کسب و کار به روز بودن و سازگاری با زمینه‌های مختلف است.

در ۱۹ آوریل ۲۰۲۲، والتر ۱۰۰ ساله شد. او تولد خود را در جمع همکاران، دوستان و خانواده جشن گرفت. او در سلامت کامل جسمی و ذهنی به سر می‌برد و به اندازه‌ کافی انرژی دارد تا سمت شغلی خود را حفظ کند.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های کسب و کار به روز بودن و سازگاری با زمینه‌های مختلف است
والتر اورثمان
رکورد دار گینس

قبلا نیز والتر اورثمان برزیلی  در سال ۲۰۱۹ با سابقه کاری ۸۱ سال و ۸۵ روز رکورد گینس را زده بود، اکنون او این رقم را به ۸۴ سال ارتقا داده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید