Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

غول‌های بریتانیایی سه ماه دیگر در رینگ بوکس؛ جاشوا پیشنهاد تایسون فیوری را پذیرفت

فیوری و جاشوا
فیوری و جاشوا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونی جاشوا، بوکسور بریتانیایی پس از آنکه تایسون فیوری به او پیشنهاد داد تا برای عنوان قهرمانی بوکس جهان در سنگین وزن با او مبارزه کند، گفت که در ماه دسامبر آماده این مبارزه خواهد بود.

آگهی

آنتونی جاشوا، بوکسور بریتانیایی پس از آنکه تایسون فیوری به او پیشنهاد داد تا برای عنوان قهرمانی بوکس جهان در سنگین وزن با او مبارزه کند، گفت که در ماه دسامبر آماده این مبارزه خواهد بود.

جاشو پس از آنکه فیوری اوایل روز دوشنبه ویدئویی در این ارتباط منتشر کرد به درخواست او پاسخ مثبت داد.

جاشو گفت: «بله، آرام باش! من در بحث‌های شبکه‌های اجتماعی صرفا برای شلوغ‌کاری شرکت نمی‌کنم بنابراین اگر واقعا مصر هستی فریاد بلندی بزن و بگو. من در دسامبر آماده هستم. خلاص [تمام].»

فیوری پس از آنکه اولکساندر اوسیک، رقیب اوکراینی‌اش گفت که قصد ندارد تا سال ۲۰۲۳ به رینگ بازگردد به دنبال یک حریف سرشناس برای مبارزه بعدی خود بود.

جاشوا ماه گذشته دومین شکست متوالی خود را از رقیب اوکراینی در عربستان متحمل شد.

فیوری در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد گفت: «همه شما حتما شنیده‌اید که من در چند ماه آینده مبارزه خواهم داشت.»

وی سپس از آنتونی جاشوا دعوت به مبارزه کرد و گفت: «آنتونی جاشوا می‌دانم که تو به تازگی از اوسیک شکست خورده‌ای و می‌دانم که در حال حاضر کمربندی نداری. می‌خواهم به تو این فرصت را بدهم تا با من برای قهرمانی سنگین وزن جهان مبارزه کند.»

وی سپس تاکید کرد که اگر جاشوا پاسخش منفی باشد به دنبال حریف دیگری می رود.

تایسون فیوری پس از آنکه جواب مثبت جاشوا را دریافت کرد برای او خط نشان کشید و گفت مشخص می‌شود چه کسی بر بریتانیا حکومت خواهد کرد؟

Ian Walton/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved
تایسون فیوریIan Walton/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved

تایسون فیوری، قهرمان سنگین وزن بوکس جهان در ماه آوریل گذشته پس از پیروزی مقابل دیلیان وایت هموطن بریتانیایی‌اش اعلام بازنشستگی کرد اما مدتی بعد، از این نظر برگشت و گفت به مبارزات خود ادامه می‌دهد و اگر پیشنهاد وسوسه‌کننده‌ای دریافت کند با برنده بازی آنتونی جاشوا و اولکساندر اوسیک مبارزه خواهد کرد.

تایسون فیوری در گذشته با مشکلاتی مانند دوپینگ، اعتیاد به الکل، اضافه وزن و افسردگی شدید دست به گریبان بوده است. وی که مبتلا به بیماری اختلال روان «شخصیت دوقطبی» است، در برهه‌هایی از زندگی احساس پوچی، بی‌ارزشی و بیزاری از زندگی را داشته است. این احساسات به خصوص پس از آن در او شدید شد که در سال ۲۰۱۵ در آلمان به فرمانروایی ولادیمیر کلیچکو در رینگ پایان داد و مقام قهرمانی جهان را از آن خود کرد. گفته می‌شود پس از کسب این افتخار و کناره‌گیری او از میادین، این شوگرهیل استوارد مربی آمریکایی‌اش بود که انگیزه‌اش را برای بازگشت به رینگ تقویت کرد.

غول ۲ متر و شش سانتی‌متری دنیای بوکس جهان پس از پیروزی ماه آوریل گذشته، با ۲۳ ناک‌اوت رکورد شکست‌ناپذیری خود را به ۳۲ برد و یک تساوی رساند. او پیش از بازی گفته بود قصد دارد بعد از راکی مارسیانو به عنوان دومین سنگین‌وزن تاریخ بدون شکست بازنشسته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا کاسیوس کلی نام خود را به محمد علی تغییر داد؟

جاشوا برای دفاع از کمربند سوپرقهرمانی انجمن جهانی بوکس به مصاف حریف اوکراینی می‌رود

تایلر با پیروزی قاطع در برابر رامیرز، چهارمین کمربند حرفه‌ای بوکس خود را دریافت کرد