تایسون فیوری، قهرمان شکست‌ناپذیر بوکس جهان: هیچ مبلغی وسوسه‌ام نمی‌کند که به رینگ برگردم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تایسون فیوری در ویمبلدون
تایسون فیوری در ویمبلدون   -  Copyright  AFP

تایسون فیوری، قهرمان سنگین وزن بوکس جهان که به تازگی پس از پیروزی مقابل دیلیان وایت اعلام بازنشستگی کرد، گفت که «هیچ مبلغی» او را وسوسه نمی‌کند که دوباره به رینگ برگردد.

فیوری شنبه گذشته با ناک‌اوت کردن هموطن بریتانیایی‌اش در پایان راند ششم، او را شکست داد تا دوران شکست‌ناپذیری خود را حفظ کند.

این ورزشکار ۳۳ ساله پس از دفاع موفق از عنوان قهرمانی‌اش در مقابل ۹۴ هزار هوادار در ومبلی تاکید کرد که دستکش‌های خود را آویزان می‌کند.

اما گمانه‌زنی‌های گسترده‌ای در روزهای اخیر شکل گرفته که می‌گویند او متقاعد خواهد شد در تابستان به رینگ بازگردد.

فیوری در گفت‌وگویی با پیر مورگان در تاک‌تی‌وی این شایعات را رد کرد و گفت: «این حقیقت است و چیزی جز حقیقت نیست. من تمام شده‌ام.»

چه زمانی دیگر بس است؟ من خوشحالم. سالم هستم. هنوز مغزم کار می‌کند. هنوز می‌توانم صحبت کنم. یک همسر زیبا دارم. شش بچه دارم.
تایسون فیوری

وی اضافه کرد: «چه زمانی دیگر بس است؟ من خوشحالم. سالم هستم. هنوز مغزم کار می‌کند. هنوز می‌توانم صحبت کنم. یک همسر زیبا دارم. شش بچه دارم.»

وی تاکید کرد: «کمربندهای بی‌شماری دارم. پول زیادی دارم. موفقیت، شهرت، شکوه دارم. دیگر برای چه کاری باید باقی بمانم؟»

وی تصریح کرد: «بوکس ورزش بسیار خطرناکی است. فقط یک ضربه بدشانسی لازم است و ممکن است از روی زمین بلند نشوید.»

این قهرمان جهان اضافه کرد: « من در زمانی که در صدر هستم کناره‌گیری می‌کنم. من شکست‌ناپذیر هستم. دومین مرد سنگین وزن دنیا هستم که در زمان شکست‌ناپذیری بازنشسته شده است.»

وی درباره کسب پول بیشتر در صورت باقی ماندن در صحنه گفت: «این برای من دیگر موضوع پول نیست. برای برخی از مردم در این دنیا همه چیز پول است، پول بیشتر و بیشتر. من به اندازه کافی پول دارم. من به اندازه کافی هر چیزی را که نیاز خواهم داشت دارم.»

فیوری که رکورد حرفه‌ای‌ او ۳۲ برد و یک تساوی را نشان می‌دهد افزود: «من در ۱۰ سال گذشته خارج از خانه در سراسر جهان در سفر بوده‌ام و برای بوکس سفر کرده‌ام.» وی این پرسش را مطرح کرد که چه زمانی می‌تواند پدر یا همسر، یک برادر و یک فرزند باشد: «من به این زمان شخصی نیاز دارم.»

تایسون فیوری در گذشته با مشکلاتی مانند دوپینگ، اعتیاد به الکل، اضافه وزن و افسردگی شدید دست به گریبان بوده است. وی که مبتلا به بیماری اختلال روان «شخصیت دوقطبی» است، در برهه‌هایی از زندگی احساس پوچی، بی‌ارزشی و بیزاری از زندگی را داشته است. این احساسات به خصوص پس از آن در او شدید شد که در سال ۲۰۱۵ در آلمان به فرمانروایی ولادیمیر کلیچکو در رینگ پایان داد و مقام قهرمانی جهان را از آن خود کرد. گفته می‌شود پس از کسب این افتخار و کناره‌گیری او از میادین، این شوگرهیل استوارد مربی آمریکایی‌اش بود که انگیزه‌اش را برای بازگشت به رینگ تقویت کرد.