Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناوشکن ایرانی در دریای سرخ با قایق حامل ۱۲ مرد مسلح درگیر شد

نیروی دریایی ایران
نیروی دریایی ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های ایران از درگیری ناوشکن جماران نیروی دریایی ارتش با قایقی حامل ۱۲ مرد مسلح در باب‌المندب خبر داده‌اند.

آگهی

به‌گزارش رسانه‌های ایران ناوگروه ۸۳ نیروی دریایی ارتش ایران با یک قایق از افراد مسلح در دریای سرخ درگیر شده است. 

بر اساس گزارش خبرگزاری فارسی یک فروند «قایق مشکوک با ۱۲ سرنشین مسلح» به کشتی تجاری ایران در منطقه باب‌المندب نزدیک شده‌اند که «موجب درگیری و اسکورت ناوشکن جماران از نیروی دریایی ایران شد». بر اساس اعلام رسانه‌های ایران پس از ورود تیم اسکورت، این قایق از محل گریخت. 

این سومین درگیری ناوگره ۸۳ ارتش ایران با قایق‌های مشکوک در طی یک ماه گذشته در دریای سرخ است. ایران می‌گوید از دو ماه پیش ناوشکن جماران را در این منطقه مستقر کرده تا در مقابل حملات احتمالی دزدان دریایی از کشتی‌های تجاری ایرانی محافظت کند.  

رسانه‌های ایران جزئيات بیشتری در خصوص ابعاد این ماجرا شرح نداده و مشخص نیست کشتی تجاری مذکور چه محموله‌ای را با خود به همراه داشته است. 

در همین حال فارس در گزارش دیگری از توقیف و جمع‌آوری ابزارهای تجسسی آمریکا در دریای سرخ خبر داده است. بر اساس این گزارش ناوشکن جماران در حین گشت‌زنی در منطقه با چندین شناور ویژه داده‌برداری کوچک رو به رو شده که گفته مقام‌های ایران در مسیر کشتی‌رانی بین‌المللی رها شده بودند. 

بر همین اساس نیروهای ایرانی چندین بار از «کنترل‌کنندگان» این تجهیزات خواسته تا مسیر حرکت خود را تغییر دهند اما پس از آنکه هشدار نیروی دریایی ایران بی‌پاسخ می‌ماند، و در نهایت با تصمیم فرمانده ناوشکن «این تجهیزات بازیافت و پس از بررسی‌های لازم، در منطقه‌ای ایمن رها و توسط یگان‌های آمریکایی دریافت شده است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نیروی دریایی ایران همچنین می‌گوید که «موارد مغایر با امنیت و ایمنی دریانوردی را از طریق مراجع سیاسی و بین‌المللی» پیگیری خواهد نمود. هنوز واکنشی از سوی مقام‌های آمریکایی در این خصوص منتشر نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درباره ناوچه «زال» نیروی دریایی شاهنشاهی ایران که با نام «البرز» اکنون در دریای سرخ است چه می‌دانیم؟

توقیف دو شناور تجسسی آمریکا از سوی ایران در دریای سرخ؛ روایت دو طرف چه بود؟

بزرگترین شناور نیروی دریایی ایران پس از حریق در نزدیکی ساحل جاسک غرق شد