Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یک مرد مسلح پس از تلاش برای ورود به ساختمان اف‌بی‌آی کشته شد

مقر پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی
مقر پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکه «ان‌بی‌سی» اعلام کرده است که مظنون حمله به ساختمان اف‌بی‌آی در جریان یورش به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ حضور داشته است.

آگهی

یک مرد مسلح ۴۲ ساله که روز پنج‌شنبه ۱۱ اوت تلاش داشت وارد یکی از دفاتر پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی در ایالت اوهایو شود به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد.

اگرچه انگیزه این حمله هنوز مشخص نیست اما اف‌بی‌آی در روز‌های گذشته به دلیل بازرسی از منزل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به شدت از سوی محافل راست افراطی که طرفدار او هستند هدف «حمله‌های لفظی و تهدید‌های انتقام‌جویانه» قرار داشته است.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود که ماموران اف‌بی‌آی در این «بازرسی غافلگیرانه» به دنبال اسناد طبقه‌بندی‌ شده‌‌ای بودند که احتمال می‌رود آقای ترامپ در پایان ریاست جمهوری از کاخ سفید خارج کرده باشد.

شبکه «ان‌بی‌سی» اعلام کرده است که مظنون حمله به ساختمان اف‌بی‌آی در جریان یورش به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ حضور داشته است.

پلیس فدرال آمریکا در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که یک مرد مسلح بامداد پنج‌شنبه به وقت محلی تلاش کرد که به یکی از دفاتر اف‌بی‌آی در شهر سینسیناتی اوهایو وارد شود اما او پس از فعال شدن آژیر خطر با استفاده از یک خودرو از صحنه متواری شد.

به گزارش رسانه‌های محلی، فرد مظنون جلیقه ضد گلوله به‌تن داشته است و بعد از تقیب و گریز، میان او و نیروهای امنیتی تبادل آتش شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته سخنگوی پلیس، نیروهای امنیتی ابتدا تلاش کردند با مظنون حمله به ساختمان اف‌بی‌آی وارد مذاکره شوند تا تسلیم شود اما پس از آنکه او دست به اسلحه برد پلیس اقدام به تیراندازی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اف‌بی‌آی در آستانۀ سوگند بایدن: تهدیدات «قابل توجهی» را شناسایی کردیم

اف‌بی‌آی عوامل یورش به ساختمان کنگره را از روی ویدئوها شناسایی می‌کند

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد