آتش‌سوزی در کالیفرنیا؛ فرماندار وضعیت اضطراری اعلام کرد

آتش سوزی در کالیفرنیا
آتش سوزی در کالیفرنیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی گسترش آتش‌سوزی در جنگل‌ کلاماث در ایالت کالیفرنیا، مقام‌های محلی برای کنترل حریق، وضعیت اضطراری اعلام کردند.

آگهی

در پی آتش‌سوزی گسترده در جنگل کلاماث در ایالت کالیفرنیای آمریکا، فرماندار این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرد. 

این آتش‌سوزی که از روز جمعه آغاز شده تاکنون ده‌ها خانه را سوزانده و خسارت‌های گسترده‌ای بر جای گذاشته است. گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا روز شنبه ۳۱ ژوئيه همزمان با تشدید آتش‌‌سوزی ضمن اعلام وضعیت اضطراری، دستور داد تا تلاش‌های بیشتری برای مقابل و کنترل حریق در این ایالت غربی آمریکا صورت گیرد. 

وزش باد و همچنین رعد و برق باعث شده تا شدت و محدوده آتش‌سوزی گسترش یابد و جنگل‌ کلاماث هر لحظه بیش از قبل در شعله‌های آتش بسوزد. 

مقام‌های محلی در شهرهای یرکا و فورت جونز ایالت کالیفرنیا از ساکنان خواسته‌اند تا هرچه زودتر منطقه را ترک کنند. 

دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی، زمین را در ۳۰ سال گذشته گرم‌تر و خشک‌تر کرده و باعث افزایش آتش سوزی‌های جنگلی شده است.

انجمن مسیر ساحلی اقیانوس آرام از کوهنوردان خواست تا هرچه سریعتر خود را به نزدیک‌ترین شهر برسانند و به کوه‌نوردی خود پایان دهند. در هاوایی هم آژانس مدیریت اضطراری این ایالت اعلام کرده هرچند ۹۰ درصد آتش سوزی مهار شده اما وضعیت هشدار همچنان اعمال می‌شود. 

کلاماث جنگلی ملی در ایالات کالیفرنیا است که بیش از ۷ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. شدت حریق به اندازه‌ای است که مرکز ملی آتش‌نشانی آمریکا هشدار داده ممکن است مهار آتش حتی یک ماه به طول بینجامد.  موج جدید گرما مناطق جنوب تا شمال شرق آمریکا را نیز در بر گرفته است. در هفته‌های گذشته آتش‌سوزی‌های گسترده در مناطق مختلفی از این کشور دچار آسیب جدی شده است. همچنین در هفته‌های اخیر کالیفرنیا با افزایش دما و گرم‌تر شدن هوا، آتش‌سوزی‌های متعددی را در سطح ایالت مشاهده کرده است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آتش‌سوزی روز یکشنبه به مجاورت بزرگراه ۹۶ ایالت کالیفرنیا هم رسیده و تصاویری از بقایای چندین خودرو سوخته شده در کنار این بزرگراه منتشر شده است. مقام‌های محلی می‌گویند وزش بادهای شدید و همچنین رعد و برق باعث گسترده‌تر شدن شعله‌های آتش شده است. همچنین آنها هشدار داده‌اند که بیش از ۴۰۰ سازه در اثر دو آتش‌سوزی در کالیفرنیا در معرض خطر قرار دارند. مقامات هنوز تخمینی از خسارت‌های وارد شده ارائه نکرده‌اند اما می‌گویند زمانی که بتوانند آتش را به صورت نسبی کنترل کنند، ارزیابی‌ها در این خصوص آغاز خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی بزرگ جنگلی در فرانسه؛ بیش از یک‌ هزار آتش‌نشان برای مهار حریق بسیج شدند

ادامه وزش بادهای شدید و آتش سوزی گسترده در مرکز یونان

بزرگترین آتش‌سوزی تاریخ تگزاس جان دست کم ۲ نفر را گرفت