Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آتش‌سوزی بزرگ جنگلی در فرانسه؛ بیش از یک‌ هزار آتش‌نشان برای مهار حریق بسیج شدند

آتش‌سوزی‌های بزرگ جنگلی در جنوب غرب فرانسه
آتش‌سوزی‌های بزرگ جنگلی در جنوب غرب فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه همانند اغلب کشورهای اروپایی در حال عبور از یک دوره کم‌بارش کم‌سابقه است که کارشناسان امور زیست محیطی آنرا بخشی از تبعات نگران کننده گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی می‌دانند.

آگهی

بیش از یک هزار آتش‌نشان روز پنجشنبه برای مهار آتش‌سوزی بزرگی که منطقه وسیعی از جنگل‌های کاج در جنوب غربی فرانسه را در نوردیده، به کار گرفته شدند.

همزمان برخی کشورهای اروپایی برای مشارکت در مهار این آتش‌سوزی بزرگ در مناطق جنگلیِ دو شهرستان ژیروند و لاند، واقع در در جنوب غرب فرانسه که ماه گذشته نیز دستخوش آتش‌سوزی شده بود، هواپیما‌های آب‌پاش و نیروهای کمکی به منطقه اعزام کردند.

به گفته مقامات محلی، موج تازه آتش‌سوزی‌ها در این منطقه از کشور فرانسه که همانند اغلب نقاط اروپا هم اکنون اوج یک دوره گرم و خشک تابستانی را پشت سر می‌گذارد دست کم ۷ هزار و چهارصد هکتار زمین را سوزانده است.

از سوی دیگر گفته می‌شود که بر اثر آتش‌سوزی‌های جنگلی در فرانسه حدود ۱۰ هزار نفر تاکنون از مناطق حادثه دیده تخلیه شده و نزدیک به بیست منزل مسکونی نیز به طور کامل در آتش سوخته و تخریب شده است.

فرانسه چهارمین موج گرمای تابستانیِ سال جاری را که با یک دوره کم‌سابقه خشکسالی توأم شده در این هفته پشت سر می‌گذارد.

دولت فرانسه پیش‌تر در برخی مناطق به دلیل کاهش چشمگیر میزان باران وضعیت اضطراری اعلام کرد و بحران ناشی از کمبود قابل توجه آب را در تابستان امسال بدترین دوره خشکسالی این کشور خواند.

فرانسه به همین سبب همانند اغلب کشورهای اروپایی در حال عبور از یک دوره کم‌بارش کم‌سابقه است که کارشناسان امور زیست محیطی آنرا بخشی از تبعات نگران کننده گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی می‌دانند.

مقامات محلی ضمن اشاره به فعالیت بیش از یک هزار آتش‌نشان فرانسوی برای مهار آتش از همیاری ۳۶۱ مامور آتش‌نشان اعزامی از چند کشور دیگر اروپایی خبر داده‌اند.

دولت فرانسه همچنین پیش‌تر برای مدیریت بحران خشکسالی و بررسی تبعات این بحران بر بخش‌های کشاورزی، دامداری، زیرساخت‌های تولید انرژی و حمل و نقل و نیز به منظوراتخاذ تصمیم‌های لازم و انجام اقدامات فوری اتاق بحران تشکیل داده بود.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۹۱۷ کیلومتر راهبندان؛ سفرهای تابستانی جاده‌ها و بزرگراه‌های فرانسه را قفل کرد

آتش‌سوزی در کالیفرنیا؛ فرماندار وضعیت اضطراری اعلام کرد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند