تست کووید رئیس جمهوری آمریکا مثبت شد؛ جوبایدن: نگران نباشید، خوبم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تست کووید بایدن مثبت شد
تست کووید بایدن مثبت شد   -   کپی رایت  عکس آرشیوی از بایدن در کاخ سفید

کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به کرونا مبتلا شده است.

کارین ژان‌ پیر، سخنگوی کاخ سفید گفت که بایدن «علائم خفیفی» دارد و اقدام به مصرف داروی ضد ویروسی پاکسلووید کرده که برای کاهش شدت بیماری تولید شده است. 

طبق تحقیقات صورت گرفته قرص پاکسلووید که از سوی شرکت داروسازی فایزر تولید می‌شود می‌تواند باعث کاهش ۹۰ درصدی بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در بین بیمارانی شود که احتمال می‌رود به نوع شدید کرونا مبتلا شوند. این قرص باید در مدت پنج روز پس از بروز علائم تجویز شود. 

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد که بایدن در کاخ سفید قرنطینه می‌شود اما در این مدت وظایف خود را به‌طور کامل انجام خواهد داد. وی تصریح کرد که آقای بایدن صبح امروز تلفنی با کارمندان کاخ سفید در تماس بوده است و از طریق تلفن و اپلیکیشن زوم از محل اقامت خود در جلسات برنامه‌ریزی شده کاخ سفید شرکت می‌کند.  جو بایدن ساعتی پس از رسانه ای شدن خبر ابتلایش به کووید در یک پست توییتری به هوادران خود اطمینان داد که حالش خوب است و از همه افرادی که نگران حالش شده بودند، قدردانی کرد.

بایدن ۷۹ ساله، پس از اینکه دوبار در سال گذشته با واکسن فایزر واکسینه شد، دُز یادآور واکسن کرونا را در ماه مارس دریافت کرد. 

پس از آخرین معاینات پزشکی رئیس جمهوری آمریکا در ماه نوامبر گذشته، اعلام شد که بایدن در انجام وظایفش مشکلی ندارد. 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا زمانی که در کاخ سفید حضور داشت به کرونا مبتلا شد. وی در اکتبر ۲۰۲۰ یعنی زمانی که هنوز واکسن این بیماری تولید نشده بود و گزینه‌های درمانی محدودی وجود داشت به این ویروس آلوده شد. ترامپ پس از آنکه با کاهش سطح اکسیژن خون روبرو شد تحت درمان آزمایشی آنتی‌بادی و استروئید قرار گرفت. او به مدت سه روز در مرکز پزشکی والتر رید بستری شد. 

ایالات متحده در حال حاضر روزانه به طور میانگین حدود ۱۳۰ هزار ابتلای جدید به کرونا را ثبت می‌کند. زیر سویه BA.5 اومیکرون حدود ۸۰ درصد موارد ابتلا در این کشور را تشکیل می‌دهد.