Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دانشمندان موفق به تولید آنتی‌بادی ویروس کرونا از تخم‌مرغ شدند

شانه‌ تخم‌مرغ
شانه‌ تخم‌مرغ Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از مریم عباسی‌زاده
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق نتیجه این تحقیق که به‌تازگی در مجله (Viruses) منتشر شده است از این آنتی‌بادیها می‌توان در درمان یا کمک به جلوگیری از ابتلای به کووید ۱۹ استفاده کرد.

آگهی

پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیای آمریکا می‌گویند موفق به تولید پادتن پروتئین تاج ویروس سارس-کوو۲ از تخم‌مرغ شده‌اند. طبق نتیجه این تحقیق که به‌تازگی در مجله ویروسز (Viruses) منتشر شده است از این آنتی‌بادی‌ها می‌توان در درمان یا کمک به جلوگیری از ابتلای به کووید ۱۹ استفاده کرد.

رودریگو گالاردو، استاد مدرسه پزشکی دیویس دانشگاه کالیفرنیا بر این باور است که پرندگان از نظر تولید سریع و ارزان بسیاری از آنتی‌بادی‌ها گزینه مناسبی هستند. او می‌گوید: «مزیت این است که امکان تولید آنتی‌بادی‌های متعددی در پرندگان وجود دارد و علاوه بر کم‌هزینه کم بودن این کار در مرغ‌ها، امکان به‌روز رسانی آنتی‌بادی‌ها و ایمن‌سازی حداکثری مرغ‌ها وجود دارد که امکان محافظت در برابر سویه‌های فعلی را نیز فراهم می‌کند.»

پرندگان عموما آنتی‌بادی ایمونوگلوبولین‌های ایگرگ (IgY) تولید می‌کنند که در سیستم ایمنی و دفاعی بدن فعال هستند. شباهت بسیار زیاد‌ آن‌ها به ایمونوگلوبولین‌های جی (IgG) باعث می‌شود که کمتر موجب آلرژی یا واکنش حاد بعد از تزریق به بدن انسان شوند. ایمونوگلوبولین‌های ایگرگ در پلاسما و تخم پرندگان یافت می‌شود و از آنجایی که هر مرغ به طور متوسط در سال ۳۰۰ تخم می‌گذارد امکان جمع‌آوری مقدار زیادی آنتی‌بادی فراهم می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیش‌تر هم محققان و دانشجویان دانشگاه استنفورد با استفاده از تخم‌مرغ و برخی وسایل خانگی موفق به تولید یک قطره بینی مفید و مقرون به‌صرفه در جلوگیری از انتشار برخی ویروس‌ها از جمله کرونا شده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تست کووید رئیس جمهوری آمریکا مثبت شد؛ جوبایدن: نگران نباشید، خوبم

مدرنا:‌ دوره مصونیت واکسن کووید-۱۹ تولیدی شرکت ما دست کم یکسال است

سرانجام شگفتی بی‌نظیر مهندسی بنام «فلیپ»؛ کشتی که عمود بر آب می‌شد اما هیچوقت غرق نمی‌شد