هزینه نزدیکی با پوتین؛ سوسیال دموکرات‌های آلمان اخراج شرودر را بررسی کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
گرهارد شرودر در کنار ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۸
گرهارد شرودر در کنار ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۸   -  Copyright  AP Photo

مقامات محلی حزب سوسیال دموکرات آلمان در شهر هانوفر روز پنجشنبه برای بررسی درخواست‌های ارائه شده در راستای اخراج گرهارد شرودر، صدراعظم سابق این کشور از حزب تشکیل جلسه دادند اما فعلا موفق به تصمیم‌گیری در این زمینه نشدند. 

گرهارد شرودر از زمان تهاجم نظامی روسیه به اوکراین به دلیل ارتباط نزدیکش با مسکو هدف انتقادهای داخلی و خارجی قرار گرفته است. مسئولان حزب سوسیال دموکرات در هانوفر، محل زندگی گرهارد شرودر ۱۷ مورد درخواست از اعضای دیگر حزب برای اقدام علیه صدراعظم پیشین آلمان دریافت کرده بودند. 

گرهارد شرودر و وکیل مدافعش در جلسه کمیته داخلی حزب سوسیال دموکرات در هانوفر شرکت نکرده بودند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کریستوف ماترن، از مقامات محلی حزب سوسیال دموکرات در هانوفر پس از جلسه روز پنجشنبه گفت که تصمیم کمیته داخلی درباره عضویت گرهارد شرودر طی هفته‌های آینده اتخاذ خواهد شد. 

صدراعظم پیشین آلمان دو ماه پیش از ریاست هیات مدیره شرکت نفت و گاز «روس‌نفت» کنار رفته بود. او همچنین از عضویت در هیات مدیره شرکت «گازپروم» صرف نظر کرد. طرح عضویت گرهارد شرودر در هیات مدیره این شرکت تنها چند هفته پیش از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین علنی شده بود.

حزب سوسیال دموکرات آلمان و اولاف شولتس، صدراعظم این کشور طی ماه‌های گذشته به دلیل ارتباط نزدیک گرهارد شرودر با مسکو با انتقادهای زیادی مواجه بودند. 

گرهارد شرودر، ۷۸ ساله بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۵ صدراعظم آلمان بود.