سوریه «آماده است» جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک را به‌رسمیت بشناسد

عکس دیدار وزیر دفاع روسیه و رئیس جمهور سوریه که وزارت دفاع روسیه در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۲۲ منتشر کرده است.
عکس دیدار وزیر دفاع روسیه و رئیس جمهور سوریه که وزارت دفاع روسیه در تاریخ ۱۵ فوریه ۲۰۲۲ منتشر کرده است. Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بشار اسد از حمله پوتین به اوکراین به‌عنوان «اصلاح تاریخ» و «بازگشت توازن در جهان» پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی یاد کرده است.

آگهی

به‌گفته منابع نزدیک به جدایی طلبان شرق اوکراین بشار اسد، رئیس‌ جمهوری سوریه ابراز آمادگی کرده تا جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک را به‌رسمیت بشناسد.

این خبر را کانال تلگرام جمهوری خودخوانده خلق دونتسک اعلام کرده و رسانه‌های روسیه نیز آن‌را تایید کرده‌اند. بر این اساس، بشار اسد با ناتالیا نیکونورووا، وزیر امور خارجه «جمهوری خلق دونتسک» دیدار و حمایت خود را از مبارزه روسیه علیه آمریکا و متحدانش در ناتو اعلام کرده است.

در ادامه آمده است که: «رئیس‌جمهور سوریه از آمادگی دولت کشور متبوعش برای به رسمیت شناختن جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک خبر داد».

این گروه مدعی شده است که رئیس‌ جمهوری سوریه «شروع رسمی روند شناسایی را اعلام و خاطرنشان کرده است که بلافاصله دستورات لازم در این خصوص را به وزارت امور خارجه [سوریه] ابلاغ خواهد کرد.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید.

بشار اسد از حمله پوتین به اوکراین به‌عنوان «اصلاح تاریخ» و «بازگشت توازن در جهان» پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی یاد کرده است.

خانم ناتالیا نیکونورووا در مورد دیدار خود با رئیس‌جمهور سوریه گفت: «آقای اسد ضمن خوشامدگویی به ما، به مسیر مشترک مردم دونباس و سوریه در نبرد علیه ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی اشاره کرد».

این گروه جدایی‌طلب مدعی شد که بشار اسد نسبت به «تکمیل عملیات آزادسازی سریع و موفقیت‌آمیز کلیه مناطق جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک از دست رژیم کی‌یف ابراز اطمینان کرده است.»

سوریه یکی از پنج کشوری است که با قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محکومیت تهاجم نظامی مسکو به اوکراین مخالفت کرد.

همچنین دولت سوریه در ماه آوریل نیز به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل رأی منفی داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی به ساکنان شرق اوکراین: خانه‌های خود را ترک و از منطقه خارج شوید

سوریه روابط دیپلماتیک خود را با اوکراین قطع کرد

افتتاح سفارت جمهوری خودخوانده دونتسک در مسکو