ترکیه به هشدار اسرائیل به شهروندانش در مورد سفر به استانبول و تهدید ایران واکنش نشان داد

Access to the comments نظرها
نگارش از مریم عباسی‌زاده
وزارت خارجه ترکیه می گوید برای تامین امنیت کلیه گردشگران تدابیر لازم را اتخاذ می کند.
وزارت خارجه ترکیه می گوید برای تامین امنیت کلیه گردشگران تدابیر لازم را اتخاذ می کند.   -  کپی رایت  AP Photo

وزارت خارجه ترکیه روز سه‌شنبه ۱۴ ژوئن با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به هشدار «برخی کشورها» درباره سفر شهروندانشان به استانبول اعلام کرد که برای تامین امنیت کلیه گردشگران تدابیر لازم را اتخاذ می‌کند.

پیش‌تر لائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل از شهروندان این کشور خواسته بود در اسرع وقت خاک ترکیه را ترک کنند. وی دلیل این توصیه موکد را تهدیدات بالقوه ایران و احتمال انجام عملیات ضد مواضع و اتباع اسرائیل در شهر استانبول عنوان کرده بود.

وزیرخارجه اسرائیل ادعا کرده که شهروندان این کشور در استانبول در زمان سپری کردن تعطیلات خود در معرض حمله تروریستی ماموران دولت ایران قرار دارند.

او خطاب به اسرائیلی ها گفته بود: «اگر در استانبول هستید همین حالا به خانه برگردید و اگر قصد دارید تعطیلات خود را در این شهر بگذارید از آن صرفنظر کنید.»

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه بدون اشاره مستقیم به اسرائیل و ایران گفت: «به نظر می‌رسد این هشدارها در ارتباط با برخی تحولات غیرمرتبط با ترکیه صادر شده است. تمامی مسئولان و ارگان‌های مقتضی کشور تمامی تدابیر لازم در مسیر مبارزه با تروریسم را اتخاذ کرده‌اند.»

تانژو بیلگیچ در ادامه با تاکید بر امن بودن کشور ترکیه برای گردشگران افزود: «در همین ارتباط عملیات‌های نیروهای مسلح کشور برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در داخل و خارج از مرزهای ترکیه ادامه دارد.»