Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترکیه به هشدار اسرائیل به شهروندانش در مورد سفر به استانبول و تهدید ایران واکنش نشان داد

وزارت خارجه ترکیه می گوید برای تامین امنیت کلیه گردشگران تدابیر لازم را اتخاذ می کند.
وزارت خارجه ترکیه می گوید برای تامین امنیت کلیه گردشگران تدابیر لازم را اتخاذ می کند. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مریم عباسی‌زاده
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش‌تر وزیرخارجه اسرائیل ادعا کرده که شهروندان این کشور در استانبول در زمان سپری کردن تعطیلات خود در معرض حمله تروریستی ماموران دولت ایران قرار دارند.

آگهی

وزارت خارجه ترکیه روز سه‌شنبه ۱۴ ژوئن با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به هشدار «برخی کشورها» درباره سفر شهروندانشان به استانبول اعلام کرد که برای تامین امنیت کلیه گردشگران تدابیر لازم را اتخاذ می‌کند.

پیش‌تر لائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل از شهروندان این کشور خواسته بود در اسرع وقت خاک ترکیه را ترک کنند. وی دلیل این توصیه موکد را تهدیدات بالقوه ایران و احتمال انجام عملیات ضد مواضع و اتباع اسرائیل در شهر استانبول عنوان کرده بود.

وزیرخارجه اسرائیل ادعا کرده که شهروندان این کشور در استانبول در زمان سپری کردن تعطیلات خود در معرض حمله تروریستی ماموران دولت ایران قرار دارند.

او خطاب به اسرائیلی ها گفته بود: «اگر در استانبول هستید همین حالا به خانه برگردید و اگر قصد دارید تعطیلات خود را در این شهر بگذارید از آن صرفنظر کنید.»

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه بدون اشاره مستقیم به اسرائیل و ایران گفت: «به نظر می‌رسد این هشدارها در ارتباط با برخی تحولات غیرمرتبط با ترکیه صادر شده است. تمامی مسئولان و ارگان‌های مقتضی کشور تمامی تدابیر لازم در مسیر مبارزه با تروریسم را اتخاذ کرده‌اند.»

تانژو بیلگیچ در ادامه با تاکید بر امن بودن کشور ترکیه برای گردشگران افزود: «در همین ارتباط عملیات‌های نیروهای مسلح کشور برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در داخل و خارج از مرزهای ترکیه ادامه دارد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی جنگی ترکیه برای نخستین بار در بیش از یک دهه گذشته در اسرائیل پهلو گرفت

گفتگوی تلفنی هرتزوگ و اردوغان درباره تهدیدهای تروریستی ایران برای گردشگران اسرائیلی

نوازنده اسرائیلی کمانچه: یکی از بزرگترین رویاهایم سفر به ایران است