Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تماس تلفنی رئیسی و پوتین همزمان با نشست شورای حکام؛ تبادل نظر در مورد برجام

ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین
ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین Copyright AP Photo & President.ir
Copyright AP Photo & President.ir
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این گفتگوی تلفنی در شرایطی انجام شده که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال بررسی قطعنامه پیشنهادی آمریکا، فرانسه، آلمان و بریتانیا علیه همکاری ناکافی ایران با آژانس است.

آگهی

ولادیمیر پوتین و ابراهیم رئیسی روسای جمهور روسیه و ایران بر لزوم تلاش‌های دیپلماتیک بیشتر برای دستیابی به توافق‌های لازم برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کردند.

دفتر رسانه‌ای کرملین روز چهارشنبه اعلام کرد که روسای جمهوری ایران و روسیه در جریان تماسی تلفنی حفظ و اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران و پنج قدرت جهانی در سال ۲۰۱۵ را ضروری دانستند.  

این گفتگوی تلفنی در شرایطی انجام شده که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حال بررسی قطعنامه پیشنهادی آمریکا، فرانسه، آلمان و بریتانیا علیه همکاری ناکافی ایران با آژانس است. این قطعنامه پس از گزارش اخیر آژانس در مورد «پاسخ‌های فنی نامعتبر» ایران به برخی سوال‌های آژانس در مورد آثار اورانیوم غنی شده کشف شده در سه سایت هسته‌ای این کشور و پس از توقف مذاکرات احیای برجام در دوران ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی که از آوریل گذشته از سر گرفته شده بود، پیشنهاد شده است. 

بر پایه گزارش کرملین، آقای پوتین و رئیسی در ادامه این گفتگوی تلفنی روز چهارشنبه با بررسی موضوع تضمین ثبات و امنیت منطقه‌ای، بر تعهد خود برای همکاری بیشتر در چارچوب توافق‌های حاصل شده طی نشست آستانه برای حل و فصل سیاسی مسائل سوریه صحه گذاشتند. 

پیش از این، میخائیل بوگدانوف، نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا، به خبرگزاری تاس گفته بود که روسیه انتظار پیشرفت بیشتری در نشست بین‌المللی درباره سوریه دارد که قرار است ۱۴ تا ۱۶ ژوئن و بر پایه توافق آستانه برگزار شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

نخستین نشست حل و فصل سیاسی مناقشه موجود در سوریه در ژانویه ۲۰۱۷ و با حضور روسیه، ترکیه و ایران در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شد و با تغییر نام آستانه به نورسلطان در سال ۲۰۱۹، این نشست‌ها که آخرین آنها در ۲۱ و ۲۲ دسامبر گذشته برگزار شد، به نورسلطان تغییر نام داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرملین: سفر پوتین به تهران قطعی است

وزیر خارجه ایران: پوتین برای نماز رئیسی۱۰ دقیقه در انتظار ماند

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»