Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر خارجه ایران: پوتین برای نماز رئیسی۱۰ دقیقه در انتظار ماند

عکس منتشر شده از نماز ابراهیم رئیسی در کاخ کرملین، مسکو، روسیه
عکس منتشر شده از نماز ابراهیم رئیسی در کاخ کرملین، مسکو، روسیه Copyright شبکه‌‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«آقای پوتین برای استقبال از آقای رئیسی از چند دقیقه قبل در کرملین، در اتاق استقبال از رئیسی، قدم می‌زد و منتظر بود و وقتی آقای رئیسی وارد شدند با شتاب ایشان آمدند به سمت آقای رئیسی.»

آگهی

حسین امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه ایران در اظهاراتی در خصوص حواشی سفر هفته پیش ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری به مسکو گفت: «آقای پوتین برای استقبال از آقای رئیسی از چند دقیقه قبل در کرملین، در اتاق استقبال از رئیسی، قدم می‌زد و منتظر بود و وقتی آقای رئیسی وارد شدند با شتاب ایشان آمدند به سمت آقای رئیس جمهور.»

وزیر خارجه ایران که در اختتامیه اولین کنفرانس ملی ایران و همسایگان صحبت می‌کرد در خصوص نماز خواندن رئیسی در کرملین نیز گفت: «ما از قبل گفته بودیم که در زمان اذان مغرب مذاکرات باید متوقف شود و پوتین حدود ۹ تا ۱۰ دقیقه در همان اتاق منتظر می‌نشینند تا آقای رئیسی در اتاق مجاور نمازش را بخواند و به اتاق نشست برگردد.»

از زمان سفر رئیس جمهور ایران به روسیه رسانه‌ها و چهره‌های محافظه‌کار از برگزاری نماز رئیسی در کاخ کرمیلن به عنوان یک دستاورد مهم صحبت می‌کنند.

به عنوان مثال احمد علم الهدی، پدر همسر رئیس جمهوری و از چهره‌های شاخص محافظه کار نماز آقای رئیسی را «نمایش دادن قدرت اسلام بر الحاد» و «بزرگترین دستاورد انقلاب» توصیف کرد و گفت: «این یعنی الحادی که در مقابل اسلام به عنوان اتحاد جماهیر شوروی پایگاه مارکسیسم بود الان نابود شده و از هم پاشیده و در کانون آن نماز اقامه شد، این بزرگترین دستاورد انقلاب ما است که متاسفانه آنطور که باید روی آن کار نشد.»

بزرگنمایی برگزاری این نماز با واکنش منفی اکثر ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی رو به رو شده است. زینب موسوی، کمدین ایرانی معروف به «امپراطور کوزکو»، چند روز پیش در صفحه اصلی اینستاگرام خود ویدئوی طنزی در رابطه با نماز خواندن ابراهیم رئیسی منتشر کرد که پس از گزارش‌های مکرر تخلف صفحه او توسط اینستاگرام بسته شد. برخی این اتفاق را «حمله سازماندهی شده حامیان رئیس جمهور ایران» خوانده‌اند.

یورونیوز را در اینستاگرام دنبال کنید

خانم موسوی در این ویدئو گفته بود شاید ابراهیم رئیسی داشت نماز شکر می‌خواند که ولادیمیر پوتین با او دیدار کرده است. این کمدین ایرانی در ادامه می‌گوید: «این‌ها دستاورد است،‌ اینها پیروزی ملت ایران است که بروند بشینند جلوی پوتین.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تماس تلفنی رئیسی و پوتین همزمان با نشست شورای حکام؛ تبادل نظر در مورد برجام

دیدار با پوتین در کاخ کرملین؛ ماکرون از بیم افشای اطلاعات ژنتیکی آزمایش کرونا نداد

بنت به پوتین: جهان باید در برابر پیشرفت هسته‌ای ایران بایستد