کرملین: سفر پوتین به تهران قطعی است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دیدار ولادمیر پوتین و علی خامنه‌ای در تهران
دیدار ولادمیر پوتین و علی خامنه‌ای در تهران   -  Copyright  AP Photo

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین می‌گوید سفر ولادیمیر پوتین، رئيس جمهوری روسیه به ایران قطعی شده اما هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نیست. 

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس، آقای پسکوف، روز جمعه ۲۴ ژوئن در پاسخ به پرسشی در خصوص سفر احتمالی رئيس جمهوری این کشور به ایران و همچنین شرکت در نشست آستانه گفت: «رئيس جمهور قطعا به زودی به آنجا خواهد رفت اما هنوز تاریق دقیق آن مشخص نشده است.» 

اظهارات سخنگوی کرملین یک روز پس از آن مطرح می‌شود که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری با سرگئی لاوروف ابراز امیدواری کرده بود که نشست سران کشورهای ایران، ترکیه و روسیه به زودی در تهران برگزار شود. 

ولادیمیر پوتین از زمان روی کار آمدن ابراهیم رئيسی تاکنون به ایران سفر نکرده است و آخرین حضور او در تهران به شهریور ۱۳۹۷ باز می‌گردد. جایی که رئيس جمهوری روسیه برای حضور در نشست سه‌جانبه رهبران ایران، ترکیه و روسیه به تهران آمده بود. 

پوتین در آن سفر ضمن ملاقات با حسن روحانی، با علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی هم دیدار و گفتگو کرده بود. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دور جدید نشست سه‌جانبه تهران پیش از این قرار بود برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا باعث شده تاکنون چندین بار این نشست به تعویق بیفتد. حالا مقام‌های ایرانی ابراز امیدواری کرده‌اند که به زودی میزبان دور تازه گفتگوهای رهبران سه کشور منطقه در تهران باشند.